Новини / Аналітика     12 січня 2021 17:31

Фермери США не вірять в успіх у торговельній війні з Китаєм

Загалом, у грудні 2020 року настрої американських фермерів покращилися. Головним чинником цього стали високі ціни на вирощене зерно, які встановилися на світовому ринку - опитування

Американський Центр комерційного сільського господарства Purdue здійснив опитування фермерів щодо їхніх очікувань у веденні бізнесу. Світова пандемія та деякі інші чинники негативно позначилися у 2020 році на настроях американських аграріїв. Наразі ж можна вести мову про те, що ситуація покращилася. Про це повідомляє ag.purdue.edu у Барометрі Ag Економіка розраховується щомісяця із відповідей 400 американських сільгоспвиробників в телефонному опитуванні.

Настрої фермерів в грудні дещо поліпшилися – Барометр економіки сільського господарства піднявся до 174 пунктів, що на 7 пунктів вище, ніж в листопаді. Втім, однаково це на 9 пунктів нижче, аніж в жовтні.

Своєю чергою Індекс поточних умов виріс на 15 пунктів – до 202, тоді як індекс очікувань майбутнього зріс лише на 5 пунктів – до значення 161. Підвищення доходів фермерських господарств, забезпечене триваючим зростанням цін на врожай, швидше за все і є рушійною силою поліпшення Індексу поточних умов і загального поліпшення настроїв фермерів.

Виробники більш схильні думати, що нині – краща пора для великих інвестицій в їх фермерські господарства, аніж у листопаді. Індекс інвестицій в сільське господарство зріс в грудні на 13 пунктів до рекордних 93 пунктів.

Читайте: Фермери з Великої Британії збільшують площі під міскантусом

Повідомляється також, що експорт сільгосппродукції США до Китаю значно зріс в останні місяці, особливо кукурудзи і сої. Своєю чергою, зростання експорту зіграло ключову роль в підвищенні цін на врожай. Незважаючи на це, виробники стали менш оптимістично налаштовані щодо того, що торговельну суперечку з Китаєм буде вирішено таким чином, щоб це було вигідно для сільського господарства США.

Американські виробники також стали дещо менш оптимістичними щодо перспектив торгівлі аграрною продукцією. Впродовж тримісячного періоду – з серпня по жовтень, в середньому 63% фермерів, які брали участь в опитуванні, заявили, що очікують збільшення експорту сільськогосподарської продукції США протягом наступних п’яти років. Однак в листопаді і грудні очікування в області торгівлі сільськогосподарською продукцією були менш оптимістичними – 52% респондентів.

У грудневому опитуванні фермери продовжували висловлювати занепокоєння з приводу кількох ключових політичних питань, що впливають на сільське господарство. Понад 80% респондентів заявили, що очікують, що екологічні норми стануть суворішими, порівняно з 41%, які так вважали в жовтні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на продовольство оновили шестирічний максимум – FAO

Читайте також