Новини / Аналітика     06 грудня 2020 15:37

Ціни на продовольство оновили шестирічний максимум – FAO

Темпи зростання цін, зафіксовані у листопаді стали найбільш стрімкими, починаючи з липня 2012 року. Найбільше за все зросли ціни на рослинні олії

Світові ціни на продовольство наприкінці 2020 року істотно зросли, наблизившись або перевищивши максимальні рівні за останні шість років. Про це йдеться у доповіді продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO). Зокрема, як йдеться у доповіді, темпи дорожчання, зафіксовані у листопаді, стали найбільш стрімкими, починаючи з липня 2012 року.

Так, значення індексу цін на олію FAO в цьому місяці збільшилось одразу на 14,5%, що обумовлено зростанням цін на пальмову олію на тлі різкого скорочення її запасів на світовому ринку. Це викликало зростання цін на всі інші види рослинних олій – наприклад, українська соняшникова олія у портах Чорного моря минулої п’ятниці торгувалась по $1115 за 1 тонну FOB.

Середнє значення індексу цін на зернові FAO за листопад зросло на 2,5%, перекривши на 19,9% показник аналогічного місяця 2019 року. Експортні ціни на пшеницю зросли через очікування неврожаю в Аргентині, а підвищення цін на кукурудзу зумовлене очікуваним зниженням її виробництва в Сполучених Штатах Америки і в Україні.

ЧитайтеЯкі популярні процедури для чоловічого догляду пропонує сучасна медицина

Індекс цін на цукор FAO виріс на 3,3% у порівнянні з минулим місяцем внаслідок очікування глобального дефіциту виробництва в 2021 році. Втім, для українських фермерів це, вочевидь, чудова новина, враховуючи стрімкий занепад цукрової галузі.

Простіше кажучи, поки не виглядає, що ціни на вирощене зерно, м’ясо- та молочну продукцію будуть знижуватися. Цілком можливо, що кліматичні негаразди в Україні будуть компенсовані сприятливою кон’юнктурою цін на світовому ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році Україна стала найбільшим постачальником меду до країн ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також