Новини / Кооперативи     01 липня 2019 11:11

Фермерський кооператив на Дніпропетровщині реалізує 200 т ягід за сезон

На Дніпропетровщині 12 фермерів створили ягідний кооператив. Загалом вони обробляють понад 30 га землі, вирощують суницю садову, літню та ремонтантну малину. За сезон збирають до 200 т продукції, реалізують її по всій Україні – як на ринку, так і в супермаркетах.

Про це повідомляє Факти ICTV.

Кооператив було створено 2 роки тому, і за цей час фермери вже відчули вагомі переваги об’єднання: вони заощаджують 15% на спільних покупках, а головне – значно розширили ринки збуту.

«Купуємо разом обладнання, крапельний полив, засоби захисту, добрива. На більших партіях завжди буде нижча ціна. До створення кооперативу нашим клієнтом був лише свіжий ринок, так званий базар. Створивши кооператив, ми отримали можливість укладати договори з мережами»,  – розповідає голова кооперативу Андрій Оселедець.

Об’єднання ягідників робить важливий внесок у розвиток своєї території, забезпечуючи селян роботою. У сезон з травня до жовтня працівникам тут платять до 12 тис. грн у місяць, таким чином заохочують людей працювати в селі, а не виїжджати на заробітки за кордон.

ЧитайтеНеймовірне агро: фермери Бангладеш вирощують овочі посеред пустелі

Фермери планують розширювати виробництво. Як експеримент тут уже вирощують ожину, лохину, чорну смородину та плодово-ягідні дерева.

Учасники кооперативу вважають, що таке об’єднання – це найвигідніша модель в агробізнесі. Приєднатися до них можуть усі охочі сільгоспвиробники. Головна умова – обробляти не менше 1,5 га землі й вирощувати ягідну продукцію.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Херсонщині 15 виробників об’єдналися в кооператив, щоб вирішити проблему зі збутом продукції. Тепер вони спільно формують великі партії для продажу великому трейдеру.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі