Новини / Садівництво     27 березня 2019 12:01

Фермерам повертають до 80% вартості саджанців. Ключова умова – сертифікований матеріал

Цьогорічний бюджет держпрограми з розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства в Україні збільшений до 400 млн грн. Із цих коштів фермерам компенсуватимуть 80% вартості посадкового матеріалу за умови придбання легальних сортів і сертифікованих саджанців.

Про це повідомляє EastFruit.

У 2018 р. українські ягідники, скориставшись держпрограмою часткової компенсації вартості посадкового матеріалу, висадили 934 га культур, із них найбільше припало на лохину (512 га), суницю садову (178 га) та малину (86 га).

Читайте: Вирощування салату за допомогою LED-технологій: 7000 кв. м гідропонних теплиць

За словами Олега Босого, засновника компанії «ФруТек», держава компенсує фермерам як витрати на посадковий матеріал українського виробництва, так і витрати на імпортовані саджанці, ввезені легально.

Обов’язкові умови:

  • придбання саджанців ягідних культур, занесених до Держреєстру сортів рослин, дозволених для вирощування в Україні;
  • постачальник саджанців повинен мати право на вирощування/продаж посадкового матеріалу того чи іншого сорту.

Щоб отримати компенсацію, слід надати сертифікати, що підтверджують сортові та товарні якості саджанців (для вітчизняного матеріалу) або копію фітосанітарного сертифіката та сертифіката якості / відповідності (для імпортованого матеріалу).

За словами аналітиків, у 2018 році в Україні було закладено від 700 до 1000 га нових плантацій лохини, проте держкомпенсацію на посадковий матеріал отримали лише для 512 га, оскільки лише для цих саджанців змогли зібрати необхідні документи.

Landlord раніше повідомляв про те, що цього року Україна вперше експортуватиме органічну лохину.

Читайте також