Новини / Садівництво     27 березня 2019 12:01

Фермерам повертають до 80% вартості саджанців. Ключова умова – сертифікований матеріал

Цьогорічний бюджет держпрограми з розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства в Україні збільшений до 400 млн грн. Із цих коштів фермерам компенсуватимуть 80% вартості посадкового матеріалу за умови придбання легальних сортів і сертифікованих саджанців.

Про це повідомляє EastFruit.

У 2018 р. українські ягідники, скориставшись держпрограмою часткової компенсації вартості посадкового матеріалу, висадили 934 га культур, із них найбільше припало на лохину (512 га), суницю садову (178 га) та малину (86 га).

Читайте: Вирощування салату за допомогою LED-технологій: 7000 кв. м гідропонних теплиць

За словами Олега Босого, засновника компанії «ФруТек», держава компенсує фермерам як витрати на посадковий матеріал українського виробництва, так і витрати на імпортовані саджанці, ввезені легально.

Обов’язкові умови:

  • придбання саджанців ягідних культур, занесених до Держреєстру сортів рослин, дозволених для вирощування в Україні;
  • постачальник саджанців повинен мати право на вирощування/продаж посадкового матеріалу того чи іншого сорту.

Щоб отримати компенсацію, слід надати сертифікати, що підтверджують сортові та товарні якості саджанців (для вітчизняного матеріалу) або копію фітосанітарного сертифіката та сертифіката якості / відповідності (для імпортованого матеріалу).

За словами аналітиків, у 2018 році в Україні було закладено від 700 до 1000 га нових плантацій лохини, проте держкомпенсацію на посадковий матеріал отримали лише для 512 га, оскільки лише для цих саджанців змогли зібрати необхідні документи.

Landlord раніше повідомляв про те, що цього року Україна вперше експортуватиме органічну лохину.

Садівництво        6 години тому

Як заробити на лохині: поради ягідникам-початківцям від вінницького фермера

На Вінниччини багато господарств відмовляються від вирощування малини та смородини і переходять на виробництво лохини. Один із успішних ягідників – Олег Вагін, що має в селі Микулинці Літинського району плантацію із 2600 саджанцями лохини, – розповів, як заробити на цій культурі.

Про це повідомляє EastFruit.

Олег Вагін поділився своїм досвідом, як йому вдалося досягти рентабельності у вирощуванні лохини і зберігати конкурентоспроможність цього бізнесу.

  • Для початку фермер виділив біля будинку ділянку площею 40 соток та закупив посадковий матеріал.
  • Із торфу й перепрілої хвої приготував субстрат для саджанців, підвищивши таким чином кислотність ґрунту (оскільки на чорноземних ґрунтах, які переважають на Поділлі, лохина рости не може).
  • Для мульчування використовує свіжу тирсу.
  • Мінеральні добрива (крім азотних) вносить навесні й відразу після збору врожаю. Лохина дуже вимоглива до вмісту мінералів і вимагає порівняно невеликої кількості елементів, погано переносить підвищену концентрацію добрив.
  • Рослини порівняно стійкі до шкідників і хвороб, рано вступають у плодоношення, довговічні, при належному догляді ростуть 50–90 років.
  • Лохина потребує щедрого поливу. Кращий варіант – крапельне зрошення, але дуже багато фермерів припускаються помилок і не розраховують кількість води у свердловині.
  • Щоб налагодити збут і прорекламувати свою продукцію, звернувся до оптовиків, які займалися малиною та смородиною.

«Деякі спочатку сумнівно ставилися до такої пропозиції, перепитували, що це таке. Скаржилися на бізнес з чорницею, мовляв, одна морока з нею, тому що через два дні з неї тече сік і її потрібно викидати. Я пояснив, що лохина зберігається в ідеальному стані до двох тижнів і поступово почав отримувати замовлення. А ось ті, хто торгував на ринках столиці, забирали без коливань», – розповідає Олег Вагін.

Читайте: Гроно масою 5,5 кг: виноградарі представили свої досягнення на конференції в Запоріжжі ФОТО

Сьогодні у фермера проблем зі збутом немає – у нього забирають ягоду оптом просто в селі.

Олег Вагін відзначає, що для того, щоб бути конкурентоспроможним, потрібно дотримуватися відповідної технології вирощування. А ще – наполегливо, «з ранку до вечора працювати на плантації»: обрізати кущі, стежити за поливом, щоб ягода була солодкою і не дрібною.

«Взагалі я всім повторюю, що лохина не любить дилетантів», – підсумовує вінницький господар.

Landlord раніше повідомляв про те, що українська лохина продається в одній із найбільших торгових мереж у світі.

Поділися

Фінанси        15 серпня 2019 08:31

За придбану техніку аграріям компенсували 331 млн грн

За період від грудня 2018 року до червня 2019 року українським виробникам сільгосппродукції спрямовано 331 млн грн у межах програми часткової компенсації з держбюджету вартості придбаної сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

За вказаний період цією програмою державної підтримки аграріїв скористалися 2899 сільгоспвиробників. Вони придбали 5104 одиниць техніки й обладнання загальною вартістю 1,6 млрд грн.

Читайте: На Одещині заклали перший в Україні фісташковий сад площею 1,5 га

На сайті Мінагрополітики наведено Перелік сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва, вартість яких держава частково компенсує фермерам.

Як повідомляв Landlord, Мінекономрозвитку розширило перелік сільськогосподарської техніки, вартість якої компенсується аграріям з державного бюджету. Якщо раніше до програми входило менше 800 найменувань техніки й обладнання, то зараз – понад 12,5 тис.

Поділися

Фінанси        14 серпня 2019 14:23

Список техніки для держкомпенсацій фермерам збільшено в 16 разів

Мінекономрозвитку розширило перелік сільськогосподарської техніки, вартість якої компенсується аграріям з державного бюджету. Якщо раніше до програми входило менше 800 найменувань техніки й обладнання, то зараз – понад 12,5 тис.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Згідно з умовами цієї програми підтримки аграріїв, ключовим критерієм для отримання компенсації з бюджету на придбання сільгосптехніки техніки та обладнання є ступінь локалізації її виробництва на території України до 60%.

ЧитайтеРентабельність сільгосппідприємств в Україні знизилася до 5-річного мінімуму

На початку програма часткової компенсації вартості при купівлі вітчизняної техніки поширювалася лише на 40 підприємств, які виробляють сільгосптехніку, а список налічував менше 800 найменувань техніки та обладнання.

«Зараз документи надходять з майже 200 підприємств, у 16 разів виріс список техніки, якої тепер більше 12 500 найменувань», – відзначив міністр економічного розвитку Степан Кубів.

Landlord раніше повідомляв про те, що від початку року 1513 українських виробники сільгосппродукції скористалися державною програмою часткової компенсації вартості при купівлі вітчизняної техніки та обладнання. За цією програмою з держбюджету було компенсовано аграріям 174,6 млн грн.

Поділися

Садівництво        30 липня 2019 14:40

Ціна на лохину в Україні знову падає – мінус 25% за тиждень

Українська лохина знову подешевшала – за тиждень на 25%, в основному за рахунок збільшення пропозиції дрібної ягоди. Сьогодні на гуртовому ринку ціна на лохину становить від 80 до 110 грн/кг.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Експерти вважають, що значна частка дрібної ягоди в загальному урожаї лохини цьогоріч зумовлена неефективним запиленням культури через несприятливі погодні умови навесні (низьку температуру, дощі). Також частині виробників бракує досвіду для отримання ягоди великого калібру.

Читайте: Українська лохина продається в одній із найбільших торгових мереж у світі

За останній тиждень липня ціна на дрібну лохину зменшилася на 35% – до 80–90 грн/кг. Велика ягода подешевшала на 15% – до 100–110 грн/кг. При цьому пропозиція лохини на українському ринку суттєво збільшилася.

Landlord раніше повідомляв про те, що на початку липня ціни на лохину в Україні обвалилися до рекордно низького рівня.

Поділися

Трейдинг        30 липня 2019 08:09

Українська лохина продається в одній із найбільших торгових мереж у світі

Вирощена в Україні лохина з’явилася на полицях Lidl – однієї з найбільших і найвимогливіших мереж супермаркетів у світі.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук власник і консультант з експорту компанії Vinaigrette LLC Максим Кулик.

Експерт наголосив: для того щоб українська лохина потрапила до німецької міжнародної мережі супермаркетів, присутньої в більшості країн Євросоюзу,  знадобилося понад 8 місяців роботи.

Успіху вдалося досягти завдяки системному підходу, дотриманню холодного ланцюжка постачання, правильному підбору сортів і відповідальності за якість продукції виробника лохини ТМ BigBlue.

Читайте: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

«Наступний крок – це наш бренд на полиці і вхід в органік-рух мережі Lidl», – відзначив Максим Кулик.

Landlord раніше повідомляв про те, що український мед продається в Сінгапурі через провідну онлайн-платформу.

Поділися
Показати ще