Новини / Тваринництво     22 січня 2019 17:56

Фермерам порадили прискорити інвентаризацію худоби, щоб отримати дотації

Чиновники Держпродспоживслужби порадили фермерам, в господарстві яких є велика рогата худоба, кози чи вівці, прискорити інвентаризацію тварин. Це дасть змогу звірити дані з інформацією попередніх років та уникнути розбіжностей щодо розміру державної допомоги. Для цього потрібно звернутися до місцевого відділу Держветслужби та домовитися про інвентаризацію.

Про це повідомляє прес-відділ Держпродспоживслужби.

У службі нагадують, що облік худоби дозволить фермерам вчасно провести лікувально-профілактичні заходи перед вигоном тварин весною на випаси.

Також це дасть змогу звірити дані Держпродспоживслужби та фермера щодо реальної кількості тварин для отримання державних дотацій.

Читайте: Хто з аграріїв отримає дотації на будівництво

Крім того, вчасний облік зменшить виникнення розбіжностей в інформації, яку надає господарство і яка підтверджуються даними Єдиного державного реєстру тварин.

Щоб провести інвентаризацію, потрібно попередньо сконтактувати з представниками держустанов ветеринарної медицини, та домовитися про перепис худоби. Для отримання додаткових пояснень щодо обліку тварин та держфінансування, чиновники просять звертатися до держпідприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» або телефонувати напряму до Держспоживслужби чи Мінагрополітики.

Як раніше повідомляв Landlord, у Мінагрополітики заявили, що єдина умова для аграріїв на отримання фінансової допомоги від держави – це реєстрація бізнесу. При цьому не обов’язково реєструватися як фермерське господарство, тобто юридична особа-підприємець. Можна як ФОП – фізична особа-підприємець. При цьому ви матимете можливість бути на оподаткуванні на 4-й групі, тобто замість вас платитимуть ЄСП та дотуватимуть, наприклад, утримання корови, якщо ви її також зареєструєте, повідомила Олена Ковальова, заступник Міністра агрополітики та продовольства України.

Читайте також

Матеріали по темі