Новини / Тваринництво     22 січня 2019 17:56

Фермерам порадили прискорити інвентаризацію худоби, щоб отримати дотації

Чиновники Держпродспоживслужби порадили фермерам, в господарстві яких є велика рогата худоба, кози чи вівці, прискорити інвентаризацію тварин. Це дасть змогу звірити дані з інформацією попередніх років та уникнути розбіжностей щодо розміру державної допомоги. Для цього потрібно звернутися до місцевого відділу Держветслужби та домовитися про інвентаризацію.

Про це повідомляє прес-відділ Держпродспоживслужби.

У службі нагадують, що облік худоби дозволить фермерам вчасно провести лікувально-профілактичні заходи перед вигоном тварин весною на випаси.

Також це дасть змогу звірити дані Держпродспоживслужби та фермера щодо реальної кількості тварин для отримання державних дотацій.

Читайте: Хто з аграріїв отримає дотації на будівництво

Крім того, вчасний облік зменшить виникнення розбіжностей в інформації, яку надає господарство і яка підтверджуються даними Єдиного державного реєстру тварин.

Щоб провести інвентаризацію, потрібно попередньо сконтактувати з представниками держустанов ветеринарної медицини, та домовитися про перепис худоби. Для отримання додаткових пояснень щодо обліку тварин та держфінансування, чиновники просять звертатися до держпідприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» або телефонувати напряму до Держспоживслужби чи Мінагрополітики.

Як раніше повідомляв Landlord, у Мінагрополітики заявили, що єдина умова для аграріїв на отримання фінансової допомоги від держави – це реєстрація бізнесу. При цьому не обов’язково реєструватися як фермерське господарство, тобто юридична особа-підприємець. Можна як ФОП – фізична особа-підприємець. При цьому ви матимете можливість бути на оподаткуванні на 4-й групі, тобто замість вас платитимуть ЄСП та дотуватимуть, наприклад, утримання корови, якщо ви її також зареєструєте, повідомила Олена Ковальова, заступник Міністра агрополітики та продовольства України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також