Новини / Ринок землі     18 вересня 2019 08:51

Фермерам дадуть 4,4 млрд грн кредиту на купівлю землі – Тарас Висоцький

Законопроект про відкриття ринку сільгоспземлі буде поданий на розгляд Парламенту до 1 жовтня, і наразі в Уряді розробляють заходи, які збільшать можливості фермерів щодо купівлі землі. Як заявив Тарас Висоцький, у держбюджеті буде передбачено 4,4 млрд грн на кредитування фермерів.

Про це повідомляє Економічна правда.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький висловив впевненість у тому, що законопроект про обіг землі в Україні встигнуть подати на розгляд Верховної Ради до 1 жовтня, як і планувалося раніше.

За його словами, законопроект передбачатиме обмеження щодо концентрації землі: 15% у межах області та 0,5% у межах країни для пов’язаних осіб. Сільгоспугіддя, що перебувають у державній власності, продаватимуться через аукціони.

Читайте: Ринок землі в Україні вже діє – Микола Сольський

Заступник міністра поінформував, що зараз в Уряді розробляють заходи, які допоможуть малим і середнім фермерам отримувати фінансування на придбання земельних ділянок.

З цією метою створюють Фонд гарантування під фінансування кредитів, а також на кредитування фермерів для купівлі землі із державного бюджету виділять 4,4 млрд грн.

Як відзначив Тарас Висоцький, отримати компенсації на придбання земельних ділянок фізособи не зможуть. Таке право матимуть лише зареєстровані сільгоспвиробники, хоча й не обов’язково фермерські господарства.

Як повідомляв Landlord, президент України Володимир Зеленський дав розпорядження, щоб уряд підготував до 1 жовтня, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про відкриття ринку сільгоспземлі.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також