Фонд держмайна продав непрофільні активи державного підприємства “Ліси України” на Сумщині, отримавши 9,85 млн грн, повідомив голова фонду Віталій Коваль.
Розпродали будівлі у селищі Вороніж, в яких є обладнання деревообробної промисловості. Їх реалізували за 8,15 млн грн. Ціна в 1,7 раза вища за стартову. Також продали будівлю в урочищі “Ковалева” в 366,3 кв м, що в Шосткинському районі. Її реалізували за 1,7 млн гривень, що у 4,5 раза перевищує початкову вартість.
Глава ФДМУ зазначив, що підприємство “Ліси України” передає Фонду держмайна активи, які йому дісталися від лісгоспів у спадок. Відповідні непрофільні активи потребують великих видатків на утримання.
Фонд продовжує проводити успішні аукціони приватизації майна. Цього разу продали об’єкти, розташовані у Сумській області. За кожен лот змагались по 5 учасників. Успішні онлайн-аукціони вкотре доводять — приватизація на часі. Вона не лише дозволяє ефективно залучати інвестиції, а й створювати робочі місця та стимулювати розвиток бізнесу в регіонах. Таким чином, непрацююче майно перетворюється на реальний фінансовий ресурс для підтримки країни в цей непростий час, – наголосив Коваль.
Нагадаємо, Державне підприємство “Ліси України” інвестує сотні мільйонів гривень у створення високопродуктивних насаджень, повідомив виконувач обов’язків генерального директора підприємства Юрій Болоховець.
Зауважимо, насіннєво-селекційний центр буде побудовано на території філії “Миколаївське лісове господарство”. До листопада 2022 року ця місцевість знаходилась під постійними артобстрілами, а в перші місяці війни при спробі захопити Миколаїв, саме сюди доходила ворожа техніка.
У районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.
За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Але, як стверджують екологи, навіть ця шалена сума не показує реальної картини, повідомляє Рахункова палата.
На Волині незабаром планують відкрити насіннєво-селекційний завод. Будівництво комплексу стартувало в 2022 році.
Міндовкілля та Програма розвитку ООН в Україні реалізовуватимуть спільні проєкти у сфері розвитку і цифровізації лісового господарства, та у межах нещодавно укладеної між Україною та Швейцарією кліматичної угоди.
Державне підприємство “Ліси України” у період з січня до червня 2023 року отримало чистий прибуток у 1,6 млрд грн.
30 квітня Кабмін ухвалив рішення, яким додав Держпідприємство “Ліси України” до переліку особливо важливих для економіки суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що має сприяти покращенню корпоративного управління, повідомляє Мінекономіки.
У Верховній раді зареєстрували законопроєкт №9665 “Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини”, який має забезпечити ефективну протидію незаконній вирубці лісу.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!