Новини / Тваринництво     13 березня 2020 15:37

Електропастух та фахівець-сировар зі Швейцарії: кейс господарства з Прикарпаття

Фермери з села Чесники торгують молокопродукцією та виготовляють сир. Для запуску сироварні запросили до себе спеціаліста з-за кордону.

У селі Чесники, що на Прикарпатті, діє кооператив «Еком», який об’єднав 43 сільських жителів. У кооперативі виготовляють молокопродукцію та сири за закордонною та власною рецептурою.

За словами Олега Журавінського, голови господарства, завдяки виграним грантам на базі колишнього молокопункту створили заготівельний кооператив, отримали кошти на спеціалізоване обладнання для сироваріння, відновили стару молочарню.

Старе пасовище члени кооперативу очистили та засіяли травою, що стійка до посух. У кооперативі є пересувна доїльна установка, електропастух та свердловина, щоб напувати корів. Кооператив також взяв участь у держпрограмі та отримав холодильні установки та часткову компенсацію на придбання автомобіля для доставки молока.

Читайте: Сири в черемші, кропиві та з пліснявою: кейс господаря з Івано-Франківщини

Молокопродукцію почали постачати у місцеві магазини та соціальні заклади. Потім вирішили зайнятися виготовленням сирів. Рецепти шукали скрізь, однак результат спочатку не радував. Тому голова господарства почав шукати фахівця-сировара – знайшов аж у Швейцарії. Спочатку Норберт Буррі приїхав до України на волонтерських засадах. Нині ж відвідує кооператив регулярно та надає консультації – скоро має приїхати, аби допомогти із запуском виготовлення нового сорту сиру.

Члени кооперативу зараз мають й авторські розробки, як от сир із чорнушкою, куди додають чорний кмин (місцеві називають його чорнушкою). Зареєстрували логотип «Чесниківський сир». Заготовляють молоко у Чесниках та у сусідніх Лучинцях – до 300 літрів на добу.

Як повідомляв LANDLORD, колишній економіст взявся розводити кіз на Тернопільщині, аби врятувати село від вимирання.

Фото: Голос України, Інтернет

Джерело: Голос України

Читайте також

Матеріали по темі

Тваринництво        20 липня 2020 10:45

Сінгапур дозволив експорт української свинини

Тваринництво        18 червня 2020 14:55

Прогнозні ціни на живця свиней стабільні

Тваринництво        11 червня 2020 10:01

Неприбуткове свинарство – імпорт зріс утричі

Тваринництво        03 червня 2020 16:14

Чи бути СВИНОапокаліпсису–2