Новини / Політика     18 лютого 2021 10:01

Ігор Петрашко: державна підтримка агрострахування необхідна фермерам

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, яким пропонується запровадити новий інструмент для аграріїв – державну підтримку агрострахування

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, яким пропонується запровадити новий інструмент для аграріїв – державну підтримку агрострахування. У розробці законопроєкту приймали участь Національний банк України, учасники аграрного та страхового ринків, представники профільних асоціацій та міжнародні експерти.

«Державна підтримка агрострахування є ефективним інструментом у багатьох країнах світу. Ми всі розуміємо, наскільки ця підтримка є важливою і довгоочікуваною для українських фермерів, особливо коли говоримо про глобальні зміни клімату та передбачувані погодні умови, такі, наприклад, як посуха», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Проєкт змін у законодавство чітко встановлює механізми надання державної підтримки, визначає учасників ринку державного агрострахування, окреслює об’єкти страхування та містить перелік страхових продуктів, страхових ризиків, страхових випадків і вимог до договорів.

ЧитайтеРоман Лещенко: агросектор потребує інституційного регулювання

Також, документом передбачене скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул, який не був прозорим фільтром для професійного та відкритого відбору страховиків. Натомість, за словами Ігоря Петрашко, поточний законопроект висуває чіткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечує прозорість та транспарентність.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році імпорт аграрної продукції в Україну збільшився на 13%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також