Новини / Трейдинг     11 лютого 2021 15:01

Експортні ціни на соняшникову олію зросли до чотирьохрічного максимуму

Ціни на українську соняшникову олію перевищили $1300 за тонну, не дивлячись на великий спред з цінами на соєвий продукт

Експортні котирування на сиру соняшникову олію з України зросли до рівня понад $1300 за 1 тонну FOB, що стало новим 4-річним максимумом. Про це повідомляє Oilworld. Також, за інформацією компанії Agritel, вчора у портах на вказаних умовах поставки олія пропонувалась вже по $1305 за 1 тонну.

Драйвером зростання цін стали зміцнення котирувань на інші рослинні олії і обмежена пропозиція соняшникового продукту. Але при цьому попит імпортерів залишається незначним через занадто високі ціни, адже спред між цінами на соняшникову та соєву олію на ринках збуту становить мінімум $220 за 1 тонну, навіть незважаючи на істотне зміцнення вартості соєвої олії за останні кілька днів. Іншими словами, споживачі поки не готові до таких високих цін на соняшникову олію і переключаються на закупівлі інших видів рослинного продукту.

ЧитайтеВедмежий звіт USDA спровокував зниження світових цін на пшеницю

За період жовтень-лютий поточного 2020/2021 маркетингового року, за даними Oilworld, експорт соняшникової олії з України досяг майже 2,1 млн тонн у порівнянні з 1,9 млн тонн за аналогічний період минулого сезону. Втім, згідно з попередніми статистичними даними, урожай соняшнику в Україні в 2020 році скоротився до 13,1 млн тонн проти 15,2 млн тонн в 2019 році. Це може бути підтримуючим фактором для цін на неї. Також на ринок тисне триваюче зростання цін на пальмову олію – за останній місяць квітневі біржові ф’ючерси на неї подорожчали на 12,5%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що біржові котирування соєвої та пальмової олій відновили зростання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також