Новини / Рослинництво     12 лютого 2022 18:25

Експортна виручка від продажу олійних культур зросла на 33%

У 2021 році вартість експорту насіння та плодів олійних культур склала $2,4 млрд

У товарній структурі вітчизняного аграрного експорту традиційно переважає продукція рослинництва. Головними продуктами у ній, крім зернових, є олійні культури, рослинна олія та продукти їх переробки. Про це повідомляє пресслужба Інституту аграрної економіки.

«За даними Державної митної служби України, у 2021 році вартість експорту насіння та плодів олійних культур склала $2,4 млрд. Це на 33% більше, ніж 2020 року. Обсяги поставок продукції цієї групи на зовнішні ринки знизились на 11% — до 3,9 млн т. Експорт ріпаку у кількісному виразі збільшився — з 2,4 млн т у 2020 році до 2,7 млн т у 2021 році. А закордонні продажі соєвих бобів знову знизились — на 0,7 млн т — до показника в 1,1 млн т», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основними покупцями українських олійних культур та олії у 2021 році, як і в попередні роки, є країни Азії та Європи. Характерною рисою 2021 року стало закріплення позицій Європейського Союзу серед ринків збуту плодів і насіння вітчизняних олійних культур. Торік країни цього регіону закупили понад 2/3 від вартісних обсягів поставок всіх олійних культур з України.

«Лідируючу позицію серед імпортерів українських олійних культур четвертий рік поспіль утримує Німеччина, яка закупила майже чверть — 23,9% — українського експорту цього виду агропродукції. Друге місце із часткою у 9,5% виборола Бельгія, витіснивши з нього Туреччину (7,7%), яка опустилася на п’яте місце. На одну сходинку піднялись Нідерланди (8,1%), які розділили третє місце з Пакистаном (8,1%), який рік тому не входив до цього рейтингу. За ними йдуть Франція (6,9%), Велика Британія (6,7%) та Білорусь (6,2%). Сумарно ці вісім країн забезпечили Україні понад 77% експортних доходів від усіх закордонних поставок олійних», — розповідає старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

У 2021 році зменшились обсяги експортних поставок фіксувалось по соєвій олії — 241 тис. т, а по ріпаковій олії відбулось зростання — 166 тис. т. У групі жирів та олій визначальним товаром для експортних ринків залишається соняшникова олія вітчизняного виробництва. У 2021 році її експорт з України становив 5,1 млн т, на 26% менше за рекордний обсяг 2020 року у 6,9 млн т. Доходи від продажу соняшникової олії склали $6,4 млрд, що на 21% більше, ніж у попередній рік.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна експортувала олійних на понад $2 млрд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також