Новини    06 червня 2018 10:15

Експорт зернових значно відстає від минулого року


Станом на 1 червня з початку 2017/18 маркетингового року Україна експортувала 37,56 млн тонн зернових культур, що на 3,19 млн тонн поступається аналогічному минулорічному показнику. Про це заявили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) з посиланням на дані Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Згідно повідомленню, найбільше відставання по експорту у порівнянні із минулим роком показує кукурудза та ячмінь. Що стосується пшениці, то тут спостерігаємо значно кращу ситуацію — станом на 1 червня 2018 року Україна експортувала 99% обсягів пшениці від визначених Меморандумом про взаєморозуміння між Мінагрополітикою та експортерами.

Інфографіка УКАБ

«Наразі на зовнішні ринки відвантажено 16,3 млн тонн пшениці, з яких 9,52 млн тонн продовольчої якості. Обсяги експорту ячменю складають 4,2 млн тонн, що на 1,05 млн тонн менше, ніж станом на 1 червня 2017 року. Кукурудзи відправлено на експорт 16,28 млн тонн, що на 2,31 млн тонн менше до показника минулого року)», – кажуть в асоціації.

Ольга Харабара, аналітик ринків зернових та олійних культур, Асоціації «Український клуб аграрного» зазначає, що зменшення обсягів експорту зернових культур частково буде компенсоване ростом цін на зернові культури на світовому ринку, що допоможе Україні не так суттєво скоротити валютні надходження від експорту.

В УКАБ кажуть, що середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в квітні склало 168,5 пункти, що на 1,7% (2,8 пункти) вище березневого рівня і майже на 15,4% вище за показник квітня 2017 року.

«Значення індексу продовжує зростати четвертий місяць поспіль у зв’язку зі збільшенням цін на пшеницю, фуражне зерно і рис. У випадку з пшеницею підтримку цінам забезпечують пов’язані з погодою ризики, особливо в США, і активна торгівля, тоді як ціни на кукурудзу ростуть на тлі очікуваного скорочення посівних площ в США і викликаного посухою зниження врожаю в Аргентині», – йдеться у повідомленні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...