Новини    19 листопада 2022 13:10

Експорт зерна компанії “Кернел” скоротився на 68%


Олійноекстракційні заводи “Кернел” за підсумками першого кварталу 2023 фінансового року (завершився 30 вересня) переробили 461,1 тис. т олійних культур, що на 4% менше аналогічного показника роком раніше.

Про це йдеться у фінансовому звіті компанії.

Обсяги продажу харчових олій знизилися на 14%, склавши 189,1  тис. т.

Крім того, компанія експортувала за звітний період майже 710 тис. т зерна, що на 68% менше торішнього показника.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Перевалка зерна на експортних терміналах агрохолдингу в Україні скоротилась на 67% — до 720 тис. т.

Елеватори “Кернел” за звітний період прийняли майже 523,2 тис. т зернових та олійних (-49% до минулого ФР).

Довідка: “Кернел” до війни був найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії, провідним виробником та постачальником сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішні продажі соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

Агрохолдинг у 2021 фінансовому році (ФР липень-2020 — червень-2021), збільшив чистий прибуток у 4,3 раза порівняно з 2020 ФР — до $513 млн, його EBITDA зросла у 2,1 раза — до $929 млн, виторг — на 38%, до $5,65 млрд, пише Інтерфакс-Україна.

Компанія “Кернел” за підсумками першого півріччя 2022 фінансового року отримала $401 млн чистого прибутку, що на 21% вище за аналогічний показник минулого сезону.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...