Новини    15 вересня 2022 20:03

Експорт зерна через українські порти на Дунаї збільшився втричі

У січні-серпні українські порти на Дунаї — Рені, Ізмаїл та Кілія — перевалили 3,4 млн тонн зерна

Обсяги експорту українського зерна з дунайських портів зросли у 3,2 раза. Так, у січні-серпні українські порти на Дунаї — Рені, Ізмаїл та Кілія — перевалили 3,4 млн тонн зерна. Про це повідомили в Одеській обласній військовій адміністрації, передає usm.

За словами начальника Одеської ОВА Максима Марченка, перевалка вантажів через дунайські порти зросла більше ніж у 2,6 раза, у тому числі експорт — у 3,2 раза, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Війна створила можливості для зростання у трьох портів у гирлі Дунаю — Ізмаїльського, Ренійського та Усть-Дунайського. Певний період це були єдині три порти з 13, які змогли повноцінно працювати. У мирний час на них припадало трохи менше, ніж 5% експорту”, — зазначив Марченко.

Він додав, що в Одеській ОВА очікують на обсяг вантажоперевезень у 10 млн тонн на рік.

Нагадаємо, у червні порти Дунаю рекордно наростили обсяг перевезення зернових.

Сербія проводить днопоглиблювальні роботи на Дунаї, котрий обмілів через засуху. Судноплавне річище Дунаю зазвичай має ширину в кілька сотень метрів на ділянці поблизу сербського міста Нови Сад.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Проєкти зі збільшення пропускної спроможності українських портів на Дунаї до 25 млн тонн вантажів на рік потребують до $200 млн інвестицій.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...