Новини    12 червня 2018 16:18

Експорт вітчизняної свинини скоротився в 3,4 рази


За січень-травень українські трейдери вивезли 0,92 тис. т свинини, що в 3,4 рази менше ніж за відповідний період минулого року, про це заявили в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані Державної фіскальної служби України.

«Трикратно скоротилися не тільки обсяги експорту свинини, а й «притік» валютної виручки в Україну за рахунок таких операцій. Так, якщо зовнішня торгівля свинини за п’ять місяців 2017-го дозволила вітчизняним трейдерам отримати $6,31 млн виручки за поставлену за кордон свинину, то цьогоріч Україна заробила лише $2,13 млн», — уточнює Олександра Бондарська, аналітик АСУ.

В асоціації кажуть, що надходження імпортної продукції за аналізований період теж майже потроїлися: за період з початку року завезли 5,2 тис. т м’яса свиней проти 1,9 тис. т за відповідний період 2017-го. Витрати на імпорт збільшилися більш ніж 3,5 рази, адже збільшилися як середня ціна кілограму завезеної продукції, так і суттєво урізноманітнилася товарна структура імпорту.

«Зокрема, якщо у першій половині 2017-го імпорт лопаток та окостів не здійснювався, то цьогоріч ці елементи завозили як замороженими, так і охолодженими. Крім цього, досить активно цієї весни імпортували свіжі та охолоджені свинячі півтуші з Польщі, Нідерландів та Бельгії. Середня ціна закупівлі цієї товарної позиції не залежно від країни походження упродовж березня-травня стало втримувалася на позначці $1,6 за кілограм. Тож літній сезон 2018-го Україна розпочала з від’ємним зовнішньоторговим сальдо, оскільки витрати на імпорт свинини на $7,3 млн перевищили надходження валюти за експортні поставки цієї продукції», — додають в АСУ.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...