Новини    18 жовтня 2018 17:42

У бюджеті на 2019 рік не передбачено відшкодування заборгованих ПДВ


В проекті Державного Бюджету на 2019 рік, станом на 18 жовтня, кошти на відшкодування «старих» сум ПДВ не закладені. Про це заявили в Європейській бізнес асоціації. Заборгованість по старим сумам ПДВ становить близько 4,7 млрд грн.

Зазначається, що крім того, опублікована на офіційному веб-сайті ДФС України «таблиця» досі не є Тимчасовим реєстром заяв про повернення «старих» сум ПДВ.

В асоціації заявили, що така ситуація викликає стурбованість, адже бізнес неодноразово звертався з проханням повернути узгоджені суми ПДВ.

«Європейська Бізнес Асоціація звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України і ВРУ саме зараз, коли триває процес планування та погодження бюджету на наступний рік, з проханням передбачити конкретну суму в Державному бюджеті на повернення старих сум ПДВ. Якщо на даному етапі не врегулювати це питання, то протягом всього наступного року відшкодування здійснюватись не буде, оскільки коштів не було закладено», – йдеться у повідомленні.

В Європейській бізнес асоціації, закликали зрушити це питання з мертвої точки та включити до бюджету хоча б частину суми, яку потрібно повернути бізнесу по заборгованостям, в розмірі – 1 млрд грн. Крім того, встановити запобіжники щодо спрямування цих коштів на непідконтрольні Україні території, щоб уникнути фінансування тероризму.

«На нашу думку, подальше відтермінування вирішення питання зарахування старих сум ПДВ до єдиного державного реєстру податкових накладних виглядатиме просто, як затягування ситуації у глухий кут», – додали в ЄБА.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...