Експерти проєкту Городина UA презентували сучасний збірник порад по захисту овочів під час сезонного вирощування. Це три окремих довідники, в яких детально описано хвороби та види шкідників, а також методи боротьби.
Про це ідеться на офіційній Facebook-сторінці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.
“Кінець травня – час, коли висаджують у відкритий ґрунт розсаду більшості овочевих культур. З цієї нагоди ми зібрали для вас серію тематичних посібників, які допоможуть розібратися, які бувають основні хвороби та шкідники огірків, капусти та пасльонових (помідори, перець, баклажани)”, — повідомили в USAID АГРО.
Посібники були підготовлені в межах підтриманого Програмою USAID АГРО проєкту ГородинаUA: підтримка ММСП галузі овочівництва у забезпеченні продовольчої безпеки, що реалізувала Ukrainian Berries Association.
Завантажити посібники можна на каналі АГРО у Телеграм за посиланням: https://t.me/USAID_AGRO_Ukraine.
Нагадаємо, за моніторингом інспекторів Держпродспоживслужби, посіви зернових масово заселяє клоп шкідлива черепашка, рослини кукурудзи пошкоджені злаковими блішками, у посівах соняшнику триває шкідливість піщаного мідляка.
Так, клоп шкідлива черепашка масово перелітає у посіви зернових культур Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської, подекуди Вінницької, Київської, Полтавської, Хмельницької, Тернопільської, Черкаської, інших областей Степу та Лісостепу. Фітофагами пошкоджено до 2% рослин культури. В Одеській області відмічено відродження личинок фітофага.
Повсюди зернові масово заселяються хлібними блішками, п’явицями, попелицями, трипсами, пильщиками пошкодження якими призводить до зниження ваги зерна, що спричинятиме кількісні втрати врожаю. У південних областях посіви зернових заселяють хлібні жуки.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!