Новини    20 квітня 2018 18:09

Експерти пояснили, чому Україні не вистачає квот на безмитні поставки агропродукції до ЄС


Низька найменувань української аграрної продукції на, які діють тарифні квоти безмитних поставок до ЄС потребують перегляду. Так вважають аналітики компанії «Рro-consulting». За їх даними, в минулому році вітчизняні виробники продали в об’єднану Європу товарів і послуг на суму близько $ 20 млрд, що склало 40,5% від загального обсягу експорту. Річне зростання досягло 21%.

На їх думку, такі показники, безсумнівно, є позитивним результатом роботи зони вільної торгівлі, що набрала чинності на початку 2016 року.

«Проте, в взаємній торгівлі України з Євросоюзом є і стримуючі фактори. Стосуються вони, зокрема, аграрної продукції. Так як ЄС дотує своїх сільськогосподарських виробників, він не може допустити вільних поставок на свій ринок відповідної продукції з інших країн. Для захисту своїх аграріїв введені мита, що знижують конкурентоспроможність імпорту. Без мита можна ввозити товари в рамках тарифних квот, які встановлені і для продукції з України. Деякі з цих квот настільки малі, що наша країна вибирає їх дуже швидко», – кажуть аналітики.

Вони нагадали, що за 5 днів 2018 року було вичерпано квоти на поставки пшениці і кукурудзи, які складають 1,035 млн т і 1,125 млн т відповідно. Лише до 11 січня протрималися квоти на мед, які діють у розмірі 8 тис. тонн, виноградний і яблучний сік – 14 тис. тонн. До 17 квітня були вичерпані ще дві квоти: солод і пшеничний глютен, оброблені томати.

«Про те, наскільки дані квоти малі для нашої країни, можна судити за загальними обсягами виробництва і експорту відповідних видів продуктів. Так, близько 400 тис. Українських пасічників збирають протягом року приблизно 70 тис. тонн меду. З них, приблизно 57 тис. тонн експортується в держави Євросоюзу понад тарифної квоти, тобто зі сплатою мита. Приблизно таке ж становище з квотами на зернові», – наголосили фахівці.

За даними компанії, в 2016/2017 маркетингового року Україною поставлено на міжнародний ринок 17,5 млн тонн пшениці і 20,7 млн ​​тонн кукурудзи.

«Усунення стримуючих квот на експорт українських товарів життєво необхідно для нашої країни. Адже за підсумками 2017 роки ми маємо більш $ 9,15 млрд негативного балансу з експорту-імпорту товарної продукції. Для того щоб ліквідувати цей дисбаланс необхідно розширювати вже наявні канали збуту, наприклад, шляхом переговорів з ЄС щодо збільшення квот, так і шукати нових покупців на світовому ринку», – додали в «Рro-consulting».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...