Новини / Політика     19 лютого 2022 17:01

Експерт розповів, як загроза вторгнення Росії вплине на земельний ринок

Наразі спостерігається спад попиту, покупці дуже обережно ставляться до придбання нових об’єктів

Напруженість через загрозу військового вторгнення Росії в Україну зростає. Така ситуація впливає на ринки, зокрема і земельний. Про це розповів голова ГО “Асоціації землевласників України” Сергій Кулєшов для Mind.ua

“Ситуація на ринку наразі нетипова: здавалося б, на такому новинному тлі землевласники мали б масово продавати свої ділянки й у битві за покупця опускати ціни нижче й нижче. Проте все не зовсім так. Наприклад, у прикордонних із Росією областях спостерігається невелике збільшення пропозицій із продажу ділянок, але жодного панічного розпродажу немає”, — заявив експерт.

Щодо ринку України загалом, то, за словами Кулєшова, наразі спад попиту, покупці дуже обережно ставляться до придбання нових об’єктів, однак охоче купують, якщо ціна гарна.

У разі, якщо спаде напруженість та зникнуть повідомлення про загрозу, ринок одразу ж відновиться.

“Тут все очевидно: ринок одразу ж відновиться і повернеться до наростаючого тренду, який чітко простежувався протягом усіх попередніх місяців. У перші тижні після позитивних новин буде навіть деякий ажіотаж, щоб наздогнати втрачений час і вирівняти попит/пропозицію”, – каже Сергій Кулєшов.

Якщо напруженість зберігатиметься ще довгий час, це не особливо на український бізнес, який вже “встиг адаптуватися” за ці роки.

“Український бізнес надзвичайно добре вміє адаптуватися до негативу та швидко вчиться жити в нових умовах. Тому при цьому сценарії ми вважаємо, що ринок зробить невелике сповільнення для адаптації та в разі відсутності нової хвилі негативу і реальних загострень відновиться та існуватиме так, ніби взагалі нічого не відбувається. При цьому можна допустити невелике зниження цін, але лише в прикордонних областях на сході України”, – пояснює експерт.

Нагадаємо, власник МХП Юрій Косюк вважає, що “істерія, яка розвивається навколо російсько-українського конфлікту” надто роздута. Росія і США розв’язують свої питання, а Україна — це точка, де зійшлася ця велика геополітика.

Раніше Landlord повідомляв, що в разі військової агресії Росії, з’явиться продовольча загроза на Близькому Сході та в Африці.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також