Новини / Ринок землі     17 лютого 2020 09:46

Експерт назвав ключову помилку при запуску ринку землі

Доки не врегулюють захист права власності, ринок землі запускати не можна, вважає бізнесмен Денис Долинський. Фермери судитимуться по 10 років, щоб повернути свою земельну ділянку.

Бізнесмен та експерт з економічних питань Денис Долинський вказав на недолік у земельній реформі. Він вважає, що ринок землі запускати не можна, доки не врегулюють захист права власності, повідомляє УНІАН.

“У нас сьогодні реєстр прав на нерухоме, рухоме майно, на землю – це вільний доступ. Щодня у когось щось переписують на когось іншого. Потім ці фермери будуть по 10 років судитися, щоб повернути свою ділянку землі “, – заявив Долинський.

Читайте: Ринок землі: держава втрачає мільйони через законодавчий спам – Роман Лещенко

Експерт зазначає, що сьогодні в Україні нотаріусів та реєстраторів не саджають до в’язниці, якщо ті незаконно написали якусь інформацію про іншу людину.

“Міністр юстиції, який любить фотографувати черевики на столі, буде розповідати, що вони відключають нотаріусів та реєстраторів від реєстру, від доступу. А людина все одно судитися змушена по 10 років”, – говорить Долинський.

До того ж, зазначає експерт, зараз існує велика проблема із судовою системою, яка на 50% не укомплектована суддями.

Як повідомляв LANDLORD, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що міфи про ринок землі, якими популістичні сили лякають суспільство, розвіються одразу ж після ухвалення та підписання закону про земельну реформу.

Фото: unsplash.com

Читайте також