Новини / Ринок землі     13 лютого 2020 13:51

Ринок землі: держава втрачає мільйони через законодавчий спам – Роман Лещенко

На даний час за 10 млн га державної землі заплачено 100 млн грн податку. Натомість за умови відкриття ринку землі може бути 25 млрд грн у рік – за скромними розрахунками.

Такі цифри навів уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко у ефірі 24 каналу. За його словами, це сума збитків державі від популістів у парламенті.

Роман Лещенко зазначив, що до другого читання законопроєкту про ринок землі були внесені відповідні з огляду на настрої суспільства: це й обмеження концентрації землі в одних руках до 10 га, і щодо неможливості продажу землі іноземцям. Проте опозиція не йде на конструктивний діалог. Фракція ОПЗЖ запропонувала понад 3 тисячі правок, які Роман Лещенко назвав законодавчим спамом. Не згодна з реформою і «Батьківщина».

Читайте:  Законопроєкт про ринок землі: основні положення

 «Нехай опозиція внесе свої пропозиції. У президента Зеленського готові до діалогу. Але ж опоненти не хочуть спілкуватися. Для них головне – заблокувати реформу землі», – каже Роман Лещенко.

Він підкреслює: поки популісти кричать, землю продають за сірими схемами.

За словами Лещенка, законопроєкт про ринок землі продовжать розглядати постатейно, бо опозиція не планує відкликати правки. При цьому законодавчий процес триватиме, мінімум, кілька пленарних тижнів. І ВР фактично буде заблокована через розгляд одного законопроєкту.

Як раніше повідомляв Landlord, голосування за ринок землі відклали до 18 лютого: ВР розглянула 216 поправок 6-7 лютого.

Читайте також