Новини / Ринок землі     11 лютого 2020 09:05

Міфи про ринок землі розвіються після його відкриття – Олексій Гончарук

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що міфи про ринок землі, якими популістичні сили лякають суспільство, розвіються одразу ж після ухвалення та підписання закону про земельну реформу.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив у інтерв’ю «Українській правді».

Він каже, що його команда хотіла б того, аби ще восени була проголосована «максимально ліберальна земельна реформа». Проте є певні дискусії в суспільстві, які цьому завадили. До того ж, до відкриття ринку слід було підготувати Державний земельний кадастр.

«Я вважаю, що будь-яке відкриття ринку землі в Україні – це величезний крок вперед. Це такий, скоріше, світоглядний величезний крок», – заявив прем’єр Гончарук.

Він підкреслив, що насправді йдеться про право людей розпоряджатися своєю власністю, а вже потім – про моделі відкриття ринку.

«Сьогодні ми маємо ситуацію, коли ти нібито власність маєш, а нею розпорядитися ти не можеш. І це робить тебе біднішим. Це робить тебе менш вільним. Ми про це говоримо. Для мене це світоглядне насправді питання, а не стільки питання про якусь модель і про все інше»., – сказав Олексій Гончарук.

Читайте: Відкриття ринку землі: 5 найпоширеніших міфів

На його думку, українському суспільству слід позбуватися пострадянських, замішаних на страху, комплексів.  Він підкреслив, для інвесторів важливо розуміти логіку процесів в Україні.

Як повідомляв раніше Landlord, Верховна Рада 6 лютого почала розгляд питання про ринок землі. Станом на 7 лютого депутати розглянули 216 поправок із понад 4000 та відклали розгляд до 18 лютого.

Читайте також