Новини / Думки     09 жовтня 2020 13:30

Екологічні ініціативи ЄС можуть подвоїти ціни на продовольство

У USDA попередили, що реалізація у глобальному масштабі ініціативи «Від ферми до вилки» посилить торгову напруженість і призведе до зростання цін

Міністр сільського господарства США Сонні Пердью попередив, що екологічна ініціатива Європейського союзу «Від ферми до виделки» посилить торгову напруженість на глобальному ринку. На його думку, в спробі відповідати визначеним «зеленим» цілям європейські виробники нестимуть високі витрати і, як наслідок, почнуть шукати протекціоністські заходи, пише Bloomberg.

При цьому Пердью заявив, що якщо ініціатива «Farm to Fork» буде реалізована в глобальному масштабі, то світові ціни на продукти харчування подвояться. Ці оцінки, за словами міністра, зроблені ним на підставі висновків економістів Міністерства сільського господарства США (USDA).

Читайте: Продовольчі ціни зростають четвертий місяць поспіль – FAO

Зазначимо, що ЄС прагне зменшити вплив сільського господарства і харчової промисловості на навколишнє середовище в рамках амбітної програми «Зелена угода». Вона спрямована на те, щоб до середини століття зробити європейське співтовариство кліматично нейтральним. Зокрема, стратегія «Від ферми до виделки» передбачає скоротити вдвічі використання пестицидів та антибіотиків, стимулювати органічне землеробство, просувати рослинні білки і т.п.

За словами Пердью, буде вкрай проблематичним нав’язати агротрейдерам засновану на суб’єктивних стандартах ідею «від ферми до виделки». Хоча чиновник і не вважає, що стратегія «Farm to Fork» спочатку не є протекціоністською, але її реалізація неминуче призведе до протекціоністської політики.

Екологізація сільського господарства – одна з найсерйозніших проблем в боротьбі зі зміною клімату, оскільки продовольчі системи забезпечують до 30% світових викидів парникових газів, пише Bloomberg. У той час як екологічні лобі закликають Єврокомісію до більш сміливого підходу до боротьби зі зміною клімату, стратегія ЄС вже викликала стурбованість у фермерів і виробників продуктів харчування, які побоюються, що більш суворі вимоги підірвуть їх бізнес під час рецесії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що зовнішньоторговельний обіг України за три картали 2020 року склав $73 млрд.

Фото: Bio Eco Actual; VOA

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також