Новини / Думки     26 січня 2019 12:31

Що дасть Україні статус аграрної наддержави – Данилишин роз’яснює ситуацію

За останні 10 років частка сільського господарства в економіці України збільшилася більш ніж удвічі, а частка обробної промисловості знизилася в 1,5 разу. Такі зміни економісти вважають деструктивними і наголошують на важливості тісного поєднання розвитку аграрного та індустріального секторів.

Чи потрібно Україні ставати аграрною наддержавою – про це розмірковує на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

Відомий економіст детально аналізує наслідки застосування плану Моргентау та заміни його на план Маршалла в Німеччині і розмірковує, що потрібно українській економіці для здійснення модернізаційного ривка.

ЧитайтеЯк розрахувати рентабельність бізнесу: створено калькулятор для пасічників

На сьогодні, за словами Богдана Данилишина, за рівнем продуктивності праці в агросекторі ми відстаємо від багатьох країн внаслідок таких факторів :

 • деіндустріалізація аграрного виробництва;
 • невисока врожайність сільгоспкультур;
 • надлишкова зайнятість;
 • нераціональна організація виробництва;
 • зношені виробничі фонди;
 • невикористання найсучасніших технологій;
 • недостатньо розвинена інфраструктура.

Основні тези Богдана Данилишина

 1. Робити акцент на розвиток лише сільського господарства, як це радять Україні, не раціонально, оскільки «жодній країні не вдалося розбагатіти без розвиненого промислового сектора і сектора послуг».
 2. Країни, що розвиваються, ніколи не стануть розвиненими, покладаючись виключно на експорт сільськогосподарської сировинної продукції.
 3. Потенціал експортно-сировинного розвитку економіки України вичерпаний, адже «ціни на сировинні товари і продукцію з низькою часткою доданої вартості найчастіше падають в періоди уповільнення темпів зростання світової економіки».

Висновки

 1. Враховуючи стабільний світовий попит на продовольство, Україна має спрямувати свої ресурси в перспективні галузі промисловості.
 2. Тактичний акцент на агросекторі в Україні можна і потрібно використовувати з метою розвитку індустріального і постіндустріального секторів.
 3. Важливим завданням має стати побудова в Україні сучасного сільського господарства, заснованого на інноваційних технологіях.

Landlord раніше повідомляв про те, як європейським інвесторам вдалося врятувати український агрогігант «Мрію» та перетворити його із банкрута в прибуткове підприємство.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також