Новини    03 січня 2023 15:11

ДПС запровадила нову форму декларації з плати за землю


Державна податкова служба України з 1 січня 2023 року ввела нову редакцію податкової декларації з плати за землю.

Відповідне рішення ухвалено на підставі наказу Міністерства фінансів України від 18.02.2022 №83 “Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.03.2022 за №303/37639, йдеться у повідомленні ДПС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:

  • передбачена можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (рядок 7);
  • розширено перелік правовстановлюючих документів, які є підставою для оподаткування, зокрема, якими посвідчується право на земельні частки (паї) платника, виділені в натурі. Додано вид права за кодом 4 — право на земельну частку (пай) (колонка 3 розділу І);
  • для випадків володіння/користування земельними ділянками неповний календарний рік декларація містить такий показник як період володіння/користування земельною ділянкою (колонки 7-8 розділу І, колонки 8-9 розділу ІІ).

    Декларацію доповнено інформацією щодо:

  • кодів за КОАТУУ (КАТОТТГ) адміністративно-територіальних одиниць та адреси місць розташування об’єктів оподаткування (колонки 10-11 розділу І, колонки 11-12 розділу ІІ);
  • дати закінчення терміну дії договору оренди (колонка 7 розділу ІІ);
  • строку користування податковою пільгою у звітному періоді (колонки 20-21 розділу І);
  • деталізації нарахованих до збільшення сум податкового зобов’язання згідно з п. 50.4 ст. 50 Податкового кодексу України  (рядки 5.1, 5.2 розділу ІІІ).

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

Читайте також: Мінімальне податкове зобов’язання на землю не вплине на аграріїв, які обробляють землю офіційно

Чинне законодавство передбачає, що з 2023 року власникам або користувачам земельних ділянок треба буде починати сплачувати мінімальне податкове  зобов’язання (МПЗ) за свій пай. Якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику. У кого ж є офіційний договір оренди – за того сплачувати має орендар.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...