Новини / Тваринництво     12 лютого 2021 12:21

До пілотного проекту з контролю сирого молока додадуть нові області

Наразі пілотний проєкт з контролю якості сирого молока запроваджено у 9 областях України. Разом з тим, на ринку зафіксовані випадки механічного завищення ґатунку молочної сировини

До пілотного проекту з контролю сирого молока будуть додані нові області. Про це заявила голова державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава  Магалецька за результатами зустрічі з представниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

Програма допомагає впроваджувати в країні європейські стандарти контролю сирого молока. Програма має сприяти українським виробникам посилити позиції, зокрема на ринках ЄС, а вітчизняному споживачу – отримати більш якісні молочні продукти.

«Сьогодні пілотний проект реалізується у 9 областях, але деякі загальні висновки вже можна зробити. Головний виклик, який стоїть перед нами, – уніфікація протоколів та процедур, а також посилення лабораторного ресурсу. Єдині критерії, єдині стандарти якості – це той результат, якого ми прагнемо», – наголосила Владислава Магалецька.

ЧитайтеПереробка молока в Україні у 2020 році скоротилась на 7,6%

За словами очільниці держпродспоживслужби, одним з ключових інструментів наближення українського ринку молока до європейських зразків є онлайн-платформа «Молочний модуль». Це додаток, синхронізований з базою даних держпродспоживслужби, лабораторіями та операторами молока.

Водночас, у Асоціації виробників молока звернули увага, що наразі відбувається масове штучне завищення ґатунку молока при прийомі його на переробні підприємства від господарств населення. Зокрема, частка молока першого ґатунку підвищилась за рік до 41,4% за рахунок зниження частки молока другого ґатунку. При цьому, реального зростання якості на відбулося.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році імпорт аграрної продукції в Україну збільшився на 13%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також