Дощі з грозами та зниження температури обіцяють синоптики цими вихідними

Після аномально теплої, часом спекотної погоди, яка спостерігалася в Україні з перших днів квітня, температура повітря відчутно знизиться, особливо у денний час. Зміна повітряної маси найбільш відчутно позначиться на температурному тлі у північних, центральних та східних областях. Тут показники денної температури ледь досягатимуть позначки +20 °С. Крім того, поступове зниження атмосферного тиску та розвиток циклонічності над країнами Балтії та північною Європою підвищить ймовірність дощів, особливо у західних та північних областях України. Місцями опади супроводжуватимуться грозами, дрібним градом та шквалистим посиленням вітру. Однак у центральних, східних та південних регіонах період сухої погоди продовжиться, тому тут збережеться найвищий рівень пожежної небезпеки (5 клас).
Про це повідомив синоптик Ігор Кибальчич, пише Метеопрог.
Субота, 13 квітня
У західних областях вночі без опадів, вдень місцями очікується короткочасний дощ, можлива гроза. Вітер західний, вночі 3 – 8 м/с, вдень 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі +7…+12 °С, вдень +16…+21 °С.
У північних областях вночі без опадів, вдень пройдуть невеликі короткочасні дощі, місцями грози. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +4…+9 °С, вдень +14…+19 °С.
У центральних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +6…+11°С, вдень +17…+22 °С.
Читайте також: Через теплу погоду на полях активізувалися шкідники сільгоспкультур
У південних областях та у Криму мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +8…+13 °С, вдень +17…+22 °С.
У східній частині мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +6…+11 °С, вдень +17…+22 °С.
Неділя, 14 квітня
У західних областях вночі без опадів, вдень пройдуть короткочасні дощі, грози, місцями град та шквали, 15 – 20 м/с. Вітер південно-західний, 7 – 12 м/с. Температура повітря вночі +6…+11 °С, вдень +20…+25 °С.
У північних областях вночі та вдень без опадів, ввечері пройдуть невеликі короткочасні дощі, місцями грози. Вітер західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +5…+10 °С, вдень +16…+21 °С.
У центральних областях мінлива хмарність, без опадів. Вітер західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +6…+11 °С, вдень +18…+23 °С.
Читайте також: Чи буде літо-2024 аномально спекотним: Укргідрометцентр дав перші прогнози
У південних областях та у Криму мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +8…+13 °С, вдень +20…+25 °С.
У східній частині мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі +6…+11°С, вдень +17…+22 °С.
Нагадаємо, у квітні 2024 року очікується, що середня місячна температура триматиметься у межах 8-13 градусів Цельсія, що зазвичай характерно для цього часу року. Наприкінці квітня у Карпатах очікується тепло від 6 до 7 градусів, що також є нормальним для даного періоду.
В Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.
Упродовж більшої частини зимового періоду погодні умови в Україні були достатньо сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур, про що свідчать стан посівів та гідротермічні показники.
Аномально тепла погода у першій декаді лютого та плюсові температури у другій декаді призвели до малоактивної, а в окремі дні ‒ до більш активної вегетації озимих культур. Раннє її відновлення, коли переважають довгохвильові червоні промені, сприяє ростовим процесам, нагромадженню надземної маси. Рослини мають більше часу для регенерації пошкоджених за зиму тканин.
Опади, які пройшли у більшості регіонів України в середині березня, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів. Також вони зволожили посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів вже посіяних ранніх ярих культур.
Через аномальне тепло в Україні раніше розквітли сади. Із 7 квітня очікується цвітіння абрикос, у затишних місцях – навіть раніше, з середини місяця – вишень, груш та слив, а з 24 квітня – яблунь. Це на тиждень-півтора раніше звичайного.
Валерія Пепеля