Новини / Аналітика     03 січня 2019 12:47

Долар по 33 та зниження цін на зерно: 7 прогнозів для України на 2019 рік

До головних чинників, які впливатимуть на економіку України у 2019 р., експерти відносять зростання дефіциту бюджету, поглиблення зовнішнього боргу країни, зниження валютних надходжень від експорту, а також можливість настання світової кризи. Як наслідок –  девальвація гривні до 30–33 грн за долар.

Про це повідомляє biz.liga.net.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко аналізує зовнішні і внутрішні фактори, від яких залежатиме економічна ситуація в Україні.

Внутрішні ризики

У зв’язку з виборами політики вдаватимуться до відверто популістських заходів:

– додаткове збільшення витрат держбюджету і погодження на зниження його доходів, що своєю чергою зумовить поглиблення дефіциту бюджету;

– додаткове запозичення капіталу на зовнішньому ринку під високі ставки (понад 10 % річних у валюті), що негативно вплине на фінансову стабільність країни в довгостроковій перспективі.

ЧитайтеНеврожай, падіння цін на агро і ще топ-3 ризики для України у 2019 році

Зовнішні ризики

– висока ймовірність настання у 2019–2020 рр. нової світової кризи (аргументи: 1) циклічність кризи – остання була понад 10 років тому; 2) загострення торгово-економічних відносин між Китаєм і США, між США і Євросоюзом, проблеми в країнах Близького Сходу – Саудівська Аравія, Іран);

– тенденція до зменшення світових цін на продукти з низьким рівнем доданої вартості (зниження навіть на 10 % цін на зерно і метал, що є головними продуктами українського експорту, може призвести до недоотримання 3 % ВВП України).

Фінансові ризики

– зростання вартості запозичених країною коштів;

– неможливість українського приватного сектора обслуговувати свої зовнішні борги (майже $ 50 млрд зовнішнього боргу країни – це борги українських компаній). При погіршенні економічної ситуації в країні можуть початися корпоративні дефолти.

За таких чинників очікується девальвація національної валюти до 30–33 грн за долар.

«Базовий сценарій передбачає, що в Україні не почнеться чергова криза. В іншому випадку передбачити наслідки буде набагато складніше», – вважає Олег Устенко.

Landlord раніше повідомляв про те, що Bloomberg опублікував «Гід песиміста» на 2019 рік, в якому прогнозує катастрофічний неврожай зернових, викликаний змінами клімату, подальший голод і натовпи біженців до багатих країн.

 

Читайте також