Новини    03 листопада 2022 17:24

До Різдва італійський кооператив запропонує покупцям білу полуницю

Раніше вважалося, що біла суниця переважно має попит на японському ринку, але її продаж у Masiá Ciscar перевершив очікування виробника

У регіоні Базиліката (Basilicata) в Італії почнуть вирощувати білу суницю садову (полуницю). Смак ягоди схожий на ананаси (звідси назва фрукта — pineberry). Сорт має давнє походження від спонтанного схрещування, яке відбулося 200 років тому. Про це повідомляє Fruit-inform.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кооператив Gentile Group, який займається виробництвом ягоди, підписав ліцензійну угоду про співпрацю з американською компанією EMCO CAL на виробництво та комерціалізацію сорту білої суниці садової Florida Pearl. Агропідприємства, що входять до складу кооперативу, вже закупили розсаду, тому перші партії ягоди з’являться у продажу до Різдва. Їхня вартість буде вищою, ніж на звичайну червону суницю садову.

У наступному сезоні італійські аграрії постачатимуть незвичайну ягоду лише до ряду великих роздрібних мереж та на кілька ринків у північній та центральній Італії. Невелика частина продукції, близько 15%, експортуватиметься до Європи (Німеччину, Францію та Австрію).

Ягоди сорту Florida Pearl мають білу м’якоть, але червоні сім’янки.

Фрукти у білої суниці садової ніжніші, тому транспортувати їх буває складніше, ніж традиційну ягоду.Проте, італійські ферми вирішили розширити лінійку своєї продукції саме на півночі Італії, оскільки цей регіон знаходиться у вигідному положенні з погляду логістики, відповідно, простіше налагодити ринок збуту.

До білої суниці садової виявляють інтерес фермери різних країн світу. Цього року сорт Florida Pearl почала вирощувати іспанська компанія Masia Ciscar. Директор з маркетингу Карлос Масіа повідомив, що його компанія стала першою, яка виростила достатній для комерційної реалізації обсяг цього виду ягоди. Хоча раніше вважалося, що біла суниця переважно має попит на японському ринку, але її продаж у Masiá Ciscar перевершив очікування виробника.

Компанія Hort Innovation оголосила про виведення на ринок Австралії двох нових сортів суниці садової, рожевої – Pink та Білої – White. Новинки розроблені спільно з Міністерством сільського господарства та рибальства (DAF) Квінсленду.

Кілька років тому на ринку з’явилися фрукти, що просуваються під брендом BerryFresh (малина та полуниця зі смаком ананаса).

Власні сорти білої полуниці розробляють і вчені Чилі.

Нагадаємо, сім’я фермерів з Ізраїлю виростила найбільшу у світі полуницю, яка була занесена до Книги рекордів Гіннесса.

Українці пишаються своєю історією, традиціями та національними символами. Синьо-жовті кольори прапор видніється в країні всюди. Особливо зараз, коли вся Україна бореться проти російських агресорів, обстоюючи свою незалежність. Культури у патріотичних кольорах з’явились і на українських полях. Так, нещодавно українські селекціонери представили новий сорт “патріотичної кукурудзи”.

Близько 500 нових сортів черешні створили за минулі 30 років. Більш як 100 видів ягоди розробили українські селекціонери.

У Нідерландах реалізується проєкт зі сталого вирощування картоплі. Більшість сортів, які використовують фермери країни, є сприйнятливими до посухи.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...