Новини    05 січня 2018 15:59

До початку весняного сезону 2018 Аграрні розписки поширять на всі області


Проект «Аграрні розписки в Україні», після введення в дію Реєстру аграрних розписок, готують до поширення на всі області України. Про це повідомляє «Урядовий кур’єр». Нині аграрні розписки активно використовуються у межах пілотних проектів лише в семі областях: Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській.

Аграрна розписка – кредит який видається під майбутню сільськогосподарську продукцію, на сьогодні становиться все більш популярною, стверджує представник проекту Сергій Чехов.

«Подальше поширення на всю територію України дасть змогу аграріям кожної області отримати кредитування за аграрними розписками. До нього долучаються нові кредитори. Переважно розписками користуються виробники зернових та олійних культур. А також і фермери, які займаються овочівництвом і садівництвом, дедалі більше звертають увагу на цей інструмент фінансування», – наголосив він.

В Україні на сьогодні видано 160 аграрних розписок. 65 з них було видано аграріям товарами чи послугами, а 95 розписок видано грошима. Успішно виконано та закрито — 73. Загальна сума виданих кредитів оцінюється в 1 млрд гривень.

За словами керівника проекту Олексія Омеляненка, найбільшою популярністю серед фермерів користуються аграрні розписки серед тваринників, особливо в молочній галузі.

«Кількість аграрних розписок все ж не є кінцевим показником. Існує ще таке поняття, як їхня вартість. За окремими аграрними розписками сільгоспвиробники залучають 1 млн. грн», – додав він. Нині представники проекту проводять серію навчальних тренінгів для нотаріусів і кредиторів. Запровадження аграрних розписок має на меті поліпшити та спростити доступ до фінансування малих і середніх сільгоспвиробників.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...