Новини / Ринок землі     05 липня 2023 11:11

До Державного земельного кадастру внесли відомості про функціональні зони


Вперше в Україні фахівці внесли відомості до Державного земельного кадастру про функціональні зони, що дозволить землевласникам/землекористувачам здійснювати зміну цільового призначення земельної ділянки без необхідності розроблення документації із землеустрою.

Про це повідомила пресслужба Держгеокадастру.

Для цього ДП “Центр ДЗК” запроваджено в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру нову функціональну можливість “внесення функціональних зон”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“На підтвердження такої реєстрації заявнику видано відповідний витяг. Державну реєстрацію здійснено державним кадастровим реєстратором Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, обраним за принципом випадковості”, — пояснили у Держгеокадастрі.

Так, відомості про функціональні зони вносяться до Державного земельного кадастру безоплатно на підставі затверджених комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, генеральних планів населених пунктів за заявами органів державної влади, територіальних громад, розробників містобудівної документації.

Подача заяви про внесення відомостей про функціональні зони здійснюється через електронний кабінет вебресурсу електронних адміністративних послуг Держгеокадастру.

Читайте також: Держгеокадастр розпочинає впровадження на території України Європейської вертикальної референцної системи

Нагадаємо, в Державному земельному кадастрі розпочато реєстрацію меліоративних мереж та їх складових частин. 2 червня 2023 р. вперше в Україні в Державному земельному кадастрі зареєстровано меліоративну мережу, яка розташована на території Ізмаїльського р-ну на Одещині.

Держгеокадастр запровадив новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту.

Також Держгеокадастр пропонував змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення для купівлі/продажу землі.

Держгеокадастр розпочав приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, і забезпечуватиме формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному вигляді.

Крім того, у програмному забезпеченні Державного земельного кадастру впроваджено новий функціонал щодо надання відомостей про спеціальні дозволи на користування надрами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також