Новини    10 травня 2022 17:54

До Австрії прибув перший потяг з українським зерном

Перший потяг з українським зерном в Австрії урочисто зустрічала делегація на чолі із послом України в Австрії Василем Химинцем.

6 травня на постійній основі запрацював потяг, який доставлятиме українську кукурудзу до Австрії. Компанія “Агросем” виступила основним партнером між українськими аграріями та кінцевими покупцями кукурудзи, повідомляє пресслужба компанії.

“Нині для нас дуже важливо підтримати українських фермерів та знайти рішення для експорту вирощеної продукції”, — зазначили у пресслужбі.

На шляху організації всього логістичного процесу з боку компанії задіяно багато державних установ та посадовців, і ось перші 25 вагонів-хоперів вже дісталися замовника.

Перший потяг з українським зерном в Австрії урочисто зустрічала делегація на чолі із послом України в Австрії Василем Химинцем, міністеркою сільського та лісового господарства, екології та водних ресурсів Австрії Elisabeth Köstinger, директором “Агросем” Oleksiy Kulyk та генеральним директором Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) (Австрійські федеральні залізні дороги) Андреасом Матта.

“Клієнти і в Україні, і в Австрії задоволені результатом, але процес був складний, особливо через різницю між шириною колій в Україні та Європі. Це потребувало пошуку станцій, де можна було б здійснювати перевантаження з українського потягу до австрійського, а також потрібно було з’ясувати наявність вільних вагонів в обох країнах. Але ми впевнені, що потяг курсуватиме щотижня, доставляючи продукцію до Європи. Ми маємо все зробити для того, щоб українські аграрії могли реалізувати свою продукцію в Європі по ринкових цінах”, — зазначив Кулик.

Довідка. “Агросем” — один із дистриб’юторів аграрного ринку України, який запроваджує світовий досвід у галузі агротехнологій, мінеральних добрив, насіння, ЗЗР, с/г техніки, запчастин, сервісного обслуговування та інноваційних технологій. Компанія представлена в усіх регіонах України, обслуговує 24 області та має регіональні представництва у Києві, Хмельницькому, Луцьку, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Чернівцях та Мукачево.

Нагадаємо, ціни на кукурудзу на базисі DAP-Константа (Румунія) продовжують знижуватись через перенасичення пропозицій та обмеженість перевалочних можливостей. Останні трейди були на рівнях 290 €/т DAP Константа (Румунія) з поставками у травні-червні.

Водночас труднощі з придбанням пшениці та зростання попиту призвели до збільшення цін на борошно в Україні.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...