Новини / Фінанси     24 квітня 2020 09:39

До 80% вартості: нові правила держпідтримки садівникам

Заступник директора департаменту аграрної політики МЕРТу Олена Альшанова розповіла про зміни Держпітримки для виноградарства, садівництва та хмелярства у 2020 році. Так, за її словами, держава компенсуватиме до 80% без врахування ПДВ вартості садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю.

Крім того, як відзначила Альшанова, під відшкодування підпадатимуть проведені роботи із спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів для проведення таких робіт. Розмір такого відшкодування сягатиме до 30% вартості без урахування ПДВ.

Читайте: Які фермерські господарства та кооперативи можуть отримати держпідтримку

“Ще три напрямки цього року потрапляють під дію програми з відшкодування, оскільки садівництво, виноградарство та хмелярство мають свою сезонність і це потребує додаткових площ зберігання продукції, а також створення підприємств з високою доданою вартістю. Продукцію потрібно заморожувати, висушувати або переробляти, аби продовжити її реалізацію. Тому буде відшкодовуватися вартість будівництва, реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, винограду та хмелю. Також здешевлюватимуться лінії товарної обробки плодів та ягід, але безпосередньо тим виробникам, які їх вирощують, автоматизовані лінії висушування”, – додала фахівець.

Джерело: SEEDS.org.ua 

Раніше повідомлялося, що ЄС виділить Україні для підтримки малих фермерств 25 млн євро.

Читайте також