Новини / Ринок землі     12 листопада 2019 09:05

Перезавантаження Держгеокадастру – 4 найголовніші зміни за місяць

Земельна реформа неможлива без оновлення системи діяльності Держгеокадастру та подолання корупції в ньому. Тож наразі уряд реформує це відомство, аби його робота стала прозорою та доступною для суспільства.

Про найголовніші завдання, виконані в цьому напрямку за останній місяць, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

  • Держгеокадастр наповнився новими даними (наразі він містить відомості про 20,8 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га (73%), з них 13,9 млн земельних ділянок сільгосппризначення загальною площею 30,4 млн га).
  • Здійснено синхронізацію всіх держкадастрів з Державним земельним кадастром. Із жовтня 2019 року на Публічній кадастровій карті додано 5 нових шарів.
  • Відкрито низку даних, які призвели до корупційних дій. Опубліковані рішення щодо розпорядження сільгоспземлями держвласності, висновки про розгляд проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та висновки експертизи землевпорядної документації.
  • Розпочато аерофотозйомку зі створенням ортофотопланів та 3D-моделі місцевості на території України в масштабі 1 : 10 000.

Читайте: Фінансова допомога малим фермерам: Світовий банк назвав обов’язкові умови земельної реформи

«Ми перезавантажуємо Держгеокадастр для того, щоб він нарешті став прозорим і клієнтоорієнтованим», – наголошує Тарас Висоцький.

Landlord раніше повідомляв про те, що Держгеокадастр планує завершити інвентаризацію державних земель сільгосппризначення до кінця 2019 року. Загальна площа держугідь, що підлягають інвентаризації, становить 1018,9 тис. га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також