Новини / Ринок землі     12 листопада 2019 14:06

Навіщо Зеленському земельний референдум – Юлія Мендель

Стара політична еліта, яка була при владі 27 років, сьогодні виступає проти земельної реформи, використовуючи для цього всі можливі ресурси, оскільки ринок землі – це прозорість, якої бояться корупціонери. Таку заяву озвучила прессекретар президента України Юлія Мендель.

Про це повідомляє НВ.

Напередодні розгляду в Парламенті законопроєктів про обіг земель в Україні прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель написала колонку для НВ, в якій наголосила, що попередня влада призвела до занепаду українського ринку землі, на якому сьогодні «панує хаос, спекулювання і бандитизм».

Читайте: Не буде ніякого референдуму: що думають українці з приводу заяви президента про ринок землі

Тому ця «стара політична еліта» сьогодні використовує всі можливі методи і маніпулювання, аби не допустити запровадження прозорого ринку землі, якого прагне нинішня президентська команда.

Прессекретар Володимира Зеленського наголошує, що керування ринком землі попередніми політиками призвело до таких наслідків:

  • Існування нелегального ринку землі.
  • Позбавлення українців права розпоряджатися своєю землею.
  • Перетворення українських власників паїв на «об’єкт паразитування корупціонерів та олігархів».

Водночас пропонована командою президента земельна реформа – це:

  • встановлення прозорих правил гри на ринку;
  • посилені антимонопольні правила та антирейдерське законодавство;
  • визначальний фактор економічного зростання (зростання ВВП від 1 до 4%).

«Ринок землі – це прозорість, якої бояться корупціонери. Тоді можна підняти справи “купівлі” сотень і тисяч гектарів тими політиками, які активно виступали за мораторій», – пише Юлія Мендель.

Як відзначає прессекретар Володимира Зеленського, президент закликає власників паїв не продавати угіддя в перші роки, оскільки ціна на землю поступово зростатиме.

Юлія Мендель проаналізувала також один із найактуальніших міфів щодо скуповування українських угідь іноземцями, класифікуючи його як хід політичної гри.

За її словами, президент винесе питання щодо того, хто зможе купувати землю в Україні, на референдум, «аби українці самі проголосували за те, чи зможуть іноземці купувати землю».

«”Зробимо це разом” означає, що найболючіші питання ми вирішуватимемо разом», – пояснила  прессекретар Володимира Зеленського.

Як повідомляв Landlord, Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також