Новини / Думки     20 вересня 2017 10:04

Дмитро Колода – про те, що з бур’янами ефективніше боротися восени


Останнім часом у зв’язку з нестабільними погодними умовами взимку та часто більш м’якими зимами в районах обробітку озимої пшениці шкідливість зимуючих бур’янів значно збільшилася, тож практики пропонують переглянути підхід до гербіцидного захисту, зокрема, перейти на осінню схему обробок.

Детальніше про це Landlord поспілкувався з Дмитром Колодою, агрономом ПАСТ «Надія», що обробляє в Кіровоградській області 1550 га землі.

Landlord: Якими перевагами та недоліками володіє технологія осінньої обробки?

В осінніх обробках є свої плюси. Вони дозволяють знизити забур’яненість полів навесні й скоротити витрати на весняному застосуванні гербіцидів. Адже восени досить вологі й теплі погодні умови можуть спровокувати таку хвилю бур’янів, яка може нашкодити культурі вже на етапі сходів.

У підсумку отримуємо слабке кущіння через те, що конкуренція з боку бур’яну дуже висока: він відбирає вологу у культури так, що ослаблені сходи можуть піти в зиму непідготовленими та не перезимують. Крім того, після осінніх обробок навесні немає перерослих зимуючих бур’янів. Таким чином, витрати на обробки знижуються. Адже щоб знищити такі бур’яни, необхідно застосувати гербіцид в максимальному дозуванні. Як наслідок – ми й платимо більше, і ризикуємо нашкодити культурі: врожайність може значно знизитися. Тому обробки краще робити з осені, щоб навесні було менше проблем.

LL: Як вибрати відповідні препарати?

Восени ми використовуємо різні препарати в залежності від видового складу бур’янів. Результат багато у чому залежить від культури-попередника: по кукурудзі ефективність обробки слабка через наявність пожнивних залишків. Тому на таких полях ми осінні обробки не робимо.

Вимог до погодних умов також намагаємося дотримуватися максимально, але не завжди це виходить: погода – вона примхлива. З хорошим результатом працювали навіть при +4 ° С, головне, щоб протягом двох днів не було заморозків.

В цілому обробка восени нам до душі – навантаження в весняний період знижується, і з чистотою полів проблем немає. Мінус один – такі обробки обходяться, на жаль, дорого.

LL: А які показники врожайності по ярим культурам?            

Такі собі. Проблеми пов’язані зі змінами кліматичних умов, у яких ми працюємо. От приміром цьогорічні весна та літо були скупими на опади, тому у нас невисокі врожаї навіть попри відсутність сильної забур’яненості: по пшениці отримали 32 центнери з гектара. Хоча в сприятливі роки одержували 45 центнерів і більше.  По ячменю – 40 центнерів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!