Новини / Ринок землі     30 січня 2021 11:30

Для запуску ринку землі потрібні ще чотири закони – Роман Лещенко

Ключовим є законопроєкт № 2194 про дерегуляцію у сфері земельних відносин. Це так звана земельна конституція для місцевих громад, яка відкриває вікно можливостей

Для запуску ринку землі потрібні ще чотири закони, а ключовим є законопроєкт № 2194 про дерегуляцію у сфері земельних відносин. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час брифінгу «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки».

Він підкреслив, що покладає великі надії на земельну реформу: «Із 1 липня нинішнього року в Україні має повноцінно запрацювати ринок землі. Це – історична подія, на яку українці чекали майже 30 років».

Однак щоб за півроку в Україні запрацював ринок землі, потрібно здійснити значну роботу. Головне — ухвалення парламентом й урядом пакета з чотирьох законопроєктів і майже 40 нормативно-правових актів. Тобто наступні півроку Уряд має ухвалювати щонайменше дві постанови на тиждень, щоб забезпечити вчасний запуск земельної реформи.

«Ключовим є законопроєкт № 2194 щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Це так звана земельна конституція для місцевих громад, яка відкриває вікно можливостей, передаючи в розпорядження ОТГ ще більшу кількість земельних ресурсів», — наголосив Роман Лещенко.

ЧитайтеРоман Лещенко: поки штат МінАП – це архіваріус, прибиральниця та міністр

Крім того, потрібно ухвалити законопроєкт № 2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» та № 3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».

При цьому, міністр висловив сподівання, що законопроєкти № 2194 та № 2195 будуть ухвалені парламентом уже в лютому. Серед іншого цей пакет документів передбачає антикорупційні норми та антирейдерські запобіжники. Зокрема, законопроєкт № 2194 містить зрозумілий механізм реалізації  переважного права орендаря на укладення договору оренди на новий строк і викуп земельної ділянки на умовах, оголошених землевласником для продажу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на зерно в Україні продовжують поступове зростання.

Фото: Укрінформ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також