Новини    15 вересня 2023 09:14

ДФМУ виставив на приватизацію “Волиньторф” зі стартовою ціною у 190 млн

"Волиньторф" - прибуткове підприємство, яке спеціалізується на виробництві торф'яних брикетів

6 жовтня Фонд держмайна проведе приватизаційний аукціон з продажу державного підприємства “Волиньторф”, стартова ціна – 190,2 млн грн (без ПДВ), повідомляє пресслужба ФДМУ. Торги відбудуться на Prozorro.Продажі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Волиньторф” – прибуткове підприємство, яке спеціалізується на виробництві торф’яних брикетів. За перше півріччя 2023 року воно отримало 90,4 млн грн доходу, за весь 2022 рік – 200 млн грн. За січень-червень 2023 року підприємство заробило 6,2 млн грн чистого прибутку, а за весь 2022 рік – 10,6 млн грн.

Станом на 30 червня 2023 року у підприємства не було простроченої кредиторської заборгованості, а кредиторська заборгованість становила 20,2 млн грн (зокрема за розрахунками з бюджетом 8,9 млн грн, за розрахунками з оплати праці – 2,6 млн грн тощо).

Загалом об’єкт містить 109 одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні приміщення тощо) загальною площею понад 21 тис. квадратних метрів. На підприємстві працює 302 осіб, а на балансі перебуває 164 транспортні засоби. Також до складу держпідприємства “Волиньторф” входить відокремлений підрозділ “Маневицький торфозавод”.

Підприємство має спецдозволи на користування надрами на родовищах “Засвіття Ситнелюк” (на 18 років) і “Сойне” (19 років).

Довідка. Торф — не стратегічне паливо для енергетичної галузі України. Його загальна частка в енергетичному балансі країни складає менше одного відсотка, свідчать дані Держстату.

Нагадаємо, на приватизаційному аукціоні Фонд державного майна продав непрацюючий Мурафський кар’єр на Вінниччині за 25 мільйонів гривень.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

У 2023 році економічний ефект приватизації становив 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...