Новини    19 лютого 2024 19:03

Деякі жінки матимуть проблеми з пенсією: кому необхідно звернутися до Пенсійного фонду

Проблеми саме у жінок можуть виникнути у зв’язку із підтвердженням дошлюбного прізвища. Особливо якщо шлюб вже розірваний, а документи не збереглися

Для виходу на пенсію у 2024 році потрібно мати від 31 року стажу. Якщо такої кількості трудового стажу немає, то на пенсію доведеться чекати до 63 або 65 років, це залежить знову ж таки від стажу, який ви накопичили за свою трудову діяльність. Але жінкам потрібно врахувати ще один важливий момент. Про це повідомляє портал «На пенсії».

Проблеми саме у жінок можуть виникнути у зв’язку із підтвердженням дошлюбного прізвища. Особливо якщо шлюб вже розірваний, а документи не збереглися.

У Пенсійному фонді радять у такій ситуації отримати витяг з державного реєстру актів цивільного стану. Це можна зробити в будь-якому відділі РАГС незалежно від місця державної реєстрації актів цивільного стану та місця проживання заявника.

Щоб отримати виписку з Реєстру, потрібно подати заяву/запит, в якій вказується одна з наступних відомостей про фізичну особу, щодо якої видається виписка:

  • прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження особи, щодо відомостей про яку отримано запит;
  • серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану, дата його видачі;
  • реєстраційний номер, згідно з яким зареєстровано внесення відомостей про акт громадянського стану.

У разі подання заяви/запиту про надання виписки з Реєстру щодо актового запису про шлюб або розірвання шлюбу додатково зазначаються прізвище, ім’я та по батькові другого чоловіка.

Подати таку заяву/запит на отримання необхідного документа пенсіонерка може особисто або через законного представника:

  • безпосередньо у відділ державної реєстрації актів цивільного стану;
  • надсилаючи документи поштою (рекомендованим листом).

Фізична особа при особистому поданні заяви/запиту про надання витягу з Реєстру пред’являє паспорт громадянина України або паспортний документ та у відповідних випадках документи, що підтверджують сімейні стосунки.

Новини за темою:  Погода в Україні 23 травня: грози на заході, тепло в центрі та на сході

Усі документи, довідки, копії мають бути підписані заявником та належно засвідчені. При надсиланні заяви поштою виписка з Реєстру надсилається заявнику поштою.

Раніше ми поінформували, що в Україні у березні планується проведення індексації пенсій. Очікується, що пенсії стануть більшими на 13%. Однак далеко не всі пенсіонери отримають збільшені виплати.

Згідно з даними Мінсоцполітики, остаточний розмір індексації пенсій буде визначено наприкінці цього місяця. За попередніми даними, він становитиме 13%. Відповідно, розрахункові пенсії без надбавок і доплат, стануть більшими на 13%.

Підраховано, що для того, аби пенсія зросла на 1 000 гривень індексації, вона має становити приблизно 8 000 грн. Відомо, що далеко не всі українці отримують таку пенсію, отже, і збільшення пенсії на таку суму чекає далеко не на всіх.

Є кілька категорій пенсіонерів, виплати яких не підлягають очікуваній індексації в березні. Індексацію відчують ті, хто:

  • вийшов на пенсію менш як 3 роки тому;
  • отримує високі пенсії;
  • отримує розрахункову пенсію, яка нижча за мінімальну.

Щодо останнього пункту, то мовиться про пенсійні виплати, які не досягали розміру мінімальної пенсії. Згідно з українським законодавством, громадянам не можуть платити пенсію, нижчу за мінімальне значення. У таких випадках пенсіонерам призначають доплати, щоб збільшити розмір пенсії до мінімального значення.

Виплати таких пенсіонерів будуть проіндексовані, але індексація просто замістить доплату до мінімальної пенсії, яку виплачує держава. Тому фактично розмір таких пенсій після індексації не стане більшим.

Зауважимо, соціальна захищеність пенсіонерів гарантована шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв’язку зі збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки, інформує ЦДЗУ.

Нагадаємо, 28 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський підписав Проєкт Бюджету на 2024 рік.

Новини за темою:  Україна витрачає на імпорт сиру в 4 рази більше, ніж заробила на експорті

Замовлення пенсійного посвідчення онлайн: покрокова інструкція.

Як “докупити” пенсію у 2024 році: скільки потрібно заплатити за місяць страхового стажу.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

ФДМ готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...