Новини / Технології     13 січня 2021 13:30

Біопестициди є точним інструментом проти конкретних видів шкідників

Міжнародна група вчених з'ясувала механізм вибіркової дії екологічно чистого акарициду і довели його ефективність у боротьбі проти павутинного кліща

Міжнародна група вчених з’ясувала механізм вибіркової дії екологічно чистого акарициду і довели його ефективність у боротьбі проти павутинного кліща. Результати, що опубліковані в журналі Engineering in Life Sciences, пропонують фермерам і садівникам екологічно чисту альтернативу синтетичним пестицидів.

Природні речовини вже давно використовуються в якості альтернативних пестицидів проти членистоногих шкідників, таких як кліщі. Вони також менш токсичні для ссавців і менше впливають на навколишнє середовище. Також проти них шкідники набагато менше виробляють резистентність у порівнянні із хімічними препаратами.

Один з таких біопестицидів, виготовлений з сафлорової і бавовняної олій, відомий своєю ефективністю проти павутинних кліщів (Tetranychus urticae), які вражають 1100 видів рослин. При цьому препарат не діє на інші види кліщів (Neoseiulus californicus), які полюють на павутинного кліща.

Павутинний кліщ зазвичай вилуплюється шляхом розрізання яєчної шкаралупи або «хоріона» своїми придатками, обертаючись в яйці. Обертання, в свою чергу, допомагає зрізати більше хоріона і полегшує вилуплення. Ембріон павутинного кліща також використовує шовкові нитки, що оточують яйця, для розміщення яєць на нижньому боці листків, які можуть діяти як важіль, що допомагає цьому обертанню.

Читайте: Продовольство забезпечило 45% всього експорту товарів з України

Щоб зрозуміти, як біопрепарат працює проти павутинного кліща, дослідники занурили яйця павутинного кліща в даний пестицид і спостерігали за процесом за допомогою мікроскопа. В якості контрольної групи використовувалися яйця кліща, змочені водою.

овкові нитки. Також вони помітили, що обертальний рух ембріона, необхідний для вилуплення, відсутній або сповільнюється в яйцях, вкритих пестицидом. Схоже, що масло просочується в яйця через розрізаний хоріон, роблячи внутрішню частину занадто гладкою для обертання ембріона, що перешкоджає правильному вилуплення шкідника.

«Біопестицид працює, запобігаючи обертанню ембріона павутинного кліща в його шкаралупі. Це може також послабити міцність шовкових ниток і зменшити ефект закріплення яйця на субстраті», – сказав Такеши Судзукі, біоінженер з Токійського університету сільського господарства і технологій (TUAT) і старший автор дослідження.

Результати цього дослідження пояснюють, чому біопрепарат не шкодить природним ворогам павутинних кліщів, адже вони не використовують обертання, щоб вилупитися з яєць. Це означає, що біологічні пестициди можуть перетворитися на надзвичайно тонкі точні інструменти для знищення конкретного виду шкідників та збереження корисних комах.

Нагадаємо,раніше Landlord повідомляв про те, що фермери з Великої Британії збільшують площі під міскантусом

Читайте також