Новини / Ринок землі     01 вересня 2023 10:03

Державні сільськогосподарські землі передадуть в оренду: президент підписав закон


Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності використання земель фізичними особами та суб’єктами державного сектору економіки” (№7588).

Як свідчать дані на сайті Верховної Ради, документ повернуто з підписом голови держави 30 серпня.

Закон передбачає перетворення державних комерційних підприємств, у постійному користуванні яких перебувають земельні ділянки сільгосппризначення загальною площею не менше 100 га, в товариства з обмеженою відповідальністю із наступною передачею їм відповідних земельних ділянок у оренду під 12% від нормативної грошової оцінки замість 1%.

Також ці землі можуть бути здані в суборенду через аукціони на платформі Prozorro.Продажі. Такі операції будуть відкритими публічними і виграватиме той, хто запропонує найвищу ціну за лот.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9373 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких питань набрання чинності договору оренди землі”, який стосується чіткого встановлення строків оренди землі.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №7632 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно”.

В Україні пропонують запровадити законопроєкт, який передбачає збільшення доходів місцевих бюджетів коштом орендної плати за земельні ділянки. Внести такі зміни до Податкового кодексу України порекомендував Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також