Новини / Ринок землі     29 серпня 2023 09:16

В Україні хочуть підвищити орендну плату за землю


В Україні пропонують запровадити законопроєкт, який передбачає збільшення доходів місцевих бюджетів коштом орендної плати за земельні ділянки. Внести такі зміни до Податкового кодексу України порекомендував Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Автори документа пропонують встановити певні правила оподаткування земельних ділянок, що передані в оренду господарським товариствам, які утворилися шляхом перетворення держпідприємств з переоформленням прав постійного користування.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Таким чином законопроєкт передбачає встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських угідь земельних ділянок у розмірі 12% їх нормативної грошової оцінки. Але тут є кілька важливих факторів:

  • має бути проведена нормативна грошова оцінка цих земельних ділянок;
  • вони мають бути передані в оренду АТ або ТОВ, які були утворені внаслідок перетворення державних підприємств, у постійному користуванні яких перебували земельні ділянки с/г призначення державної власності не менше ніж 100 гектар;
  • 100% акцій АТ або ТОВ мають у статутному капіталі належати державі.

Однак, якщо нормативну грошову оцінку таких земельних ділянок не буде проведено, розмір орендної плати пропонується встановити на рівні 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі за областями.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9373 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких питань набрання чинності договору оренди землі”, який стосується чіткого встановлення строків оренди землі.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №7632 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також