Новини    22 червня 2023 19:44

Держава візьме на себе частину збитків у галузі свинарства та птахівництва

Відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу, постанова актуалізувала перелік хвороб тварин, а також заходи з локалізації, профілактики і ліквідації хворих тварин за державний бюджет

Кабінет міністрів України схвалив постанову №616 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 року №413 і від 31 жовтня 2012 року №1003, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”, що спрямована на підвищення ефективності розвитку свинарства та птахівництва, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відповідно до вимог законодавства Європейського Союзу, постанова актуалізувала перелік хвороб тварин, а також заходи з локалізації, профілактики і ліквідації хворих тварин за державний бюджет.

З держбюджету передбачили також відшкодування фізичним особам втрат птиці, яку можуть знищити в рамках протиепізоотичних заходів. Автори документу стверджують, що реалізація постанови сприятиме збільшенню надходження до бюджетів на різних рівнях, створенню робочих місць та розвитку птахівництва та свинарства.

Протиепізоотичними заходами називають господарську та спеціальну ветеринарно-санітарну діяльність, яка включає профілактику і діагностику. Їх мета полягає у запобіганні заразним хворобам тварин, а також їх виявленні і ліквідації.

Нагадаємо, власники молодняку ВРХ з Волині можуть отримати дотацію з обласного бюджету. Допомогу надають тим господарствам, де народжуються телята, кількістю від 1 до 50. Наразі на отримання дотацій подали заявки понад 400 волинян. За перші пів року утримання теляти з обласного бюджету платять 700 гривень, за наступні шість місяців — 1300.

На Хмельниччині відшкодовуватимуть по 10 тис. грн на корову, яка народилася в приватному домогосподарстві та за умов утримання трьох і більше корів.

У Рівненській обласні  у Гощі розвивають високотехнологічну птахоферму, де розміщені інкубатори, яких у світі — одиниці.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...