Новини / Фінанси     26 грудня 2019 17:19

Держава сплатить частину ЄСВ за фермерів: як отримати допомогу

Щоб отримати доплату, з 1 січня голові фермерського господарства слід подати заяву до податкового органу.

З 1 січня 2020 року набуває чинності урядова Постанова про порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки. Документ був ухвалений у травні цього року. Підтримають сімейні фермерські господарства: доплатять ЄСВ на користь застрахованих осіб, що працюють у таких ФГ.

Право на доплату мають члени/голова сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене відповідно до Закону про фермерське господарство та зареєстроване платником єдиного податку 4-ї групи.

Щоб отримати доплату ЄСВ, голова сімейного фермерського господарства має подати заяву до податкового органу заяву. Вона подається не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку місяця. До заяв голова слід додати копію договору (декларації) про утворення сімейного фермерського господарства.

Право на отримання доплати виникає з першого числа місяця, наступного за місяцем подання заяви. (Наприклад, якщо фермер подав заяву в січні, то доплату отримає у лютому).

Доплата надається у таких розмірах:

  • 0,9 мінімального страхового внеску — перший рік;
  • 0,8 мінімального страхового внеску — другий рік;
  • 0,7 мінімального страхового внеску — третій рік;
  • 0,6 мінімального страхового внеску — четвертий рік;
  • 0,5 мінімального страхового внеску — п’ятий рік;
  • 0,4 мінімального страхового внеску — шостий рік;
  • 0,3 мінімального страхового внеску — сьомий рік;
  • 0,2 мінімального страхового внеску — восьмий рік;
  • 0,1 мінімального страхового внеску — дев’ятий та десятий роки.

Важливо знати, що доплата надається лише за умови, коли сімейні фермери сплачують свою частину єдиного соціального внеску і не мають заборгованості по ЄСВ.

Читайте: Держпідтримка фермерів: уряд кардинально змінює підхід

За підсумками календарного року господарства мають сплатити внесок із прибутку (отриманого від провадження їх діяльності) зменшений на суму доплати, виплаченої за рахунок бюджетних коштів.

Не мають права на отримання доплати ті господарства, які підлягають страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати ЄСВ та не беруть добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Як повідомляв раніше Landlord, ЄС запустив програму FinancEast для підтримки фермерів Донбасу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також