Новини / Фінанси     21 грудня 2019 11:32

Гроші фермерам Донбасу: ЄС запустив програму FinancEast

Майже 10 млн євро виділив Європейський Союз на підтримку малого та середнього бізнесу прифронтових територій Донбасу. Коштами можуть скористатися фермери Донецької й Луганської областей.

Про це повідомляє Вільне Радіо.

Кредити представникам малого та середнього бізнесу регіонів Донбасу, що не є окупованими, видаватимуть три українські банки. Але половину цих сум Україні компенсуватиме програма FinancEast ЄС. Загальний обсяг фінансової підтримки Європейського Союзу – 9,5 млн євро.

Фермери Донбасу, зокрема, зможуть взяти кредити на купівлю сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, а також на монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень та введення їх в експлуатацію.

Читайте: Українські малі та середні підприємства взяли кредитів в ЄС на 380 млн грн

«Завдяки цьому гранту Європейський Союз сподівається відновити стійкі кредитні та лізингові операції в регіоні, де банки майже не працювали з 2014 року, підтримуючи стійке економічне та соціальне відновлення і, тим самим, сприяючи миру та примиренню на Сході України», – говорить  Фредерік Куне, перший радник Представництва ЄС в Україні.

Програма підтримки дрібного бізнесу Донбасу вже запрацювала з грудня. Тож фермери можуть звертатися до Ощадбанк, Укргазбанк та «ОТП Лізинг». Саме цим фінансовим установам надано право фінансувати бізнес за програмою FinancEast.

Landlord раніше повідомляв, що Зеленський анонсував дешеві кредити для малого бізнесу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також