Новини / Фінанси     25 вересня 2023 10:07

Держава планує знову компенсувати аграріям частину вартості української агротехніки

На думку депутатів важливим кроком є поновлення фінансування програми компенсацій аграріям за купівлю української с\г техніки – 1 млрд грн

У проєкті держбюджету-2024 передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток українського машинобудування, серед яких – компенсація аграріям частини вартості придбаної техніки українського виробництва.повідомив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передає SEEDS.

Надзвичайно важливим кроком є поновлення фінансування програми компенсацій аграріям за купівлю української с\г техніки – 1 млрд грн. Це одна з найбільш ефективних програм стимулювання економіки, яка в попередні роки дозволила вдвічі збільшити обсяги виробництва с\г техніки, – повідомив Кисилевський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Депутат підкреслює, що цю програму планується розширити на інші високотехнологічні товари, на що передбачено додаткові 3 млрд грн.

Сприятиме розвитку українського машинобудування ще одна державна програма – оновлення парку шкільних автобусів. На ці видатки у бюджеті передбачено 1 млрд грн. На цей товар розповсюджується вимога локалізації при публічних закупівлях, зокрема, у 2024 році – не менше 20% української складової.

Загалом, наявність цих позицій у проєкті бюджету-2024 означає, що відбулась певна трансформація у розумінні керівництвом держави, що працює на інтереси держави, а що – ні. Уряд нарешті обрав правильний фокус: витрачати бюджетні кошти на товари внутрішнього виробництва там, де це можливо. І в ті сектори, які мають найбільший мультиплікаційний ефект. Це дозволить повернути назад у бюджет до 40% коштів податками і створити робочі місця для громадян у своїй країні, – додав депутат.

Нагадаємо, 15 вересня Уряд схвалив проєкт закону про Державний бюджет України на 2024 рік. Разом із відповідними матеріалами проєкт бюджету буде передано на розгляд Верховної Ради, інформує пресслужба Міністерства фінансів.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна.

На Львівщині комісія з визначення одержувачів фінансової підтримки в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства області прийняла рішення надати фінансову підтримку 102 суб’єктам підприємництва на загальну суму 26,4 млн грн.

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також