Новини / Фінанси     12 лютого 2019 08:37

Депутати пропонують обмежити фінансову підтримку агрохолдингів до 150 млн грн

У Верховній Раді депутат Максим Поляков від «Народного фронту» зареєстрував законопроект про обмеження державної фінансової підтримки крупних агрохолдингів. Народний обранець пропонує виділяти одній компанії на рік не більше 150 млн грн субсидій.

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту та наразі опрацьовується в аграрному комітеті.

Метою документу стало збільшення підтримки малого та середнього бізнесу. Який, за словами Полякова, не може конкурувати з холдингами й не отримує обіцяної допомоги.

ЧитайтеЯк отримати аграрну субсидію: у Мінагро назвали умову

«Законопроект сприятиме перерозподілу державних коштів, насамперед, на підтримку малих с/г товаровиробників, зокрема фермерських господарств, які ледь виживають у теперішніх складних економічних умовах і не можуть конкурувати з великими агрохолдингами», – йдеться в пояснювальній записці.

На думку автора законопроекту, документ сприятиме справедливому розподілу державних дотацій, при якому кошти отримуватимуть і агрохолдинги, і малий фермерський бізнес.

Як раніше повідомляв Landlord, Кабінет міністрів переглянув розмір компенсацій фермерам. Зросли розміри субсидій фермерським господарствам, компенсації за вартість насіння та відшкодування на «зелений туризм». На рівні 2018-го року залишаються компенсації на придбання с/г техніки. Також уряд розширив список фермерів на отримання субсидій. Цього року на державні кошти можуть претендувати бджільницькі підприємства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також