Новини    23 листопада 2017 10:41

Депутати збираються збільшити державні дотації для всіх груп аграріїв


Доступ до державного фінансування АПК повинні отримати всі групи аграріїв – великі, середні та малі. Про це написав у своєму блозі на Економічній правді народний депутат Іван Мірошниченко.

За підсумками наради в Аграрному комітеті ВР, він повідомив, що група депутатів ініціює збільшення дотацій для агропідприємців, які в 2017 році «опинились за бортом».

За його словами, без дотацій залишилися виробники, які займаються одночасно рослинництвом на експорт і тваринництвом, ягідництвом, садівництвом та іншими галузями для внутрішнього ринку. Так сталось через те, що Мінфін та Мінагрополітики надали механізм розподілу дотацій, який відрізнявся від раніше узгодженого.

“Вони взяли за основу податковий кредит і податкові зобов’язання, які у різних груп і в залежності від структури виробництва не збігаються в часі. Так, у птахівництва вони є щодня, в рослинництві виникають в кінці року, після реалізації продукції, а в свинарстві і розведенні ВРХ – з певною періодичністю. Тому одні виробники після такого розподілу претендували на бюджетні гроші постійно і щомісяця, а інші – періодично або втратили таку можливість », – пояснив нардеп.

Мірошниченко пропонує змістити фокус державної підтримки АПК в сторону одноосібників, приватних сімейних виробників.

«Додаткові 2-4 млрд грн слід виплатити людям з приватного сектора на підтримку виробництва молока, м’яса і великої рогатої худоби. В Україні налічується 2,8 млн голів ВРХ саме в приватному секторі, де виробляється основна частка молока. Одноосібникам важко конкурувати з промисловими підприємствами, тому потрібно допомагати саме їм.

«Закладені кошти можуть легко виконати функцію підтримки. Її форми можуть бути різними, починаючи з дотування однієї голови вирощеного худоби або худоби на утриманні та закінчуючи компенсацією на придбання холодильного обладнання для зберігання молока, його переробки або розвитку сімейних ферм », – зауважив він.

Серед іншого, під час наради в парламентському комітеті були схвалені пропозиції про збільшення загальної суми фінансування АПК з 6,3 млрд грн до 8,3 млрд грн. Також нардепи пропонують провести перерозподіл коштів з частини бюджетних програм та спрямувати щонайменше 1,5 млрд грн на прямі дотації і збільшити обсяг коштів на компенсацію кредитних банківських ставок сумарно до майже 900 млн грн.

На підтримку садівництва і виноградарства депутати пропонують виділити 300 млн та 1 млрд грн — на підтримку фермерів.

Ще немає новин у цій стрічці ...