Новини / Політика     24 липня 2020 12:20

Денис Шмигаль: уряд готує проекти 60 євроінтеграційних законів

В обмін на макроекономічну допомогу ЄС, кабінет міністрів формує дорожню карту перегляду законодавства України і планує винести в парламент 60 законопроектів

Уряд України планує винести на розгляд парламенту проекти 60 євроінтеграційних законів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під підписання меморандуму і кредитної угоди щодо отримання нашою країною «виняткової» макрофінансової допомоги Європейського Союзу в сумі 1,2 млрд євро.

Відповідні документи були підписані 23 липня під час відбулася зустрічі прем’єр-міністра з виконавчим віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом в межах робочого візиту урядової делегації до Брюсселя.

«Уряд України виходить із необхідності продовження реформ, спрямованих на поглиблення економічної інтеграції з Європейським Союзом. Ми також почали формувати Дорожню карту з понад 60 євроінтеграційних законів, які плануємо винести на голосування в Парламент», – заявив Денис Шмигаль.

Читайте: Що змінить новий закон про сільськогосподарську кооперацію

Програма макрофінансової допомоги триватиме 12 місяців  і передбачатиме виплату двох траншів по 600 млн євро кожен. Передбачається, що виділення першого траншу можливе одразу після набрання чинності кредитної угоди.

Отримання другого траншу  стане можливим після виконання українською стороною низки спеціальних умов та після проведення Єврокомісією відповідної оцінки щодо виконаних зобов’язань.

У рамках зустрічі сторони обговорили питання:

  • спільної протидії коронавірусу;
  • агресії Російської Федерації на Донбасі, санкційного режиму та погіршення ситуації із правами людини в Криму, що потребує підвищеної уваги світової спільноти;
  • курсу України до ЄС та НАТО, а також структурні реформи на цьому шляху;
  • оновлення Угоди про Асоціацію Україна-ЄС та інтенсифікації діалогу щодо Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції;
  • макрофінансової допомоги Україні з боку європейських партнерів.

«Україні важливо інтенсифікувати діалог щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції. У цього завдання є дві основних мети: по-перше, привести нашу  інфраструктуру якості у відповідність до європейських стандартів; по-друге, полегшити доступ української продукції на ринок ЄС. Практика свідчить, що доступ на ринок ЄС відкриває нам і інші світові ринки», – наголосив очільник українського уряду.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що компанія «Нібулон» збудує патрульні катери для держприкордонслужби.

Читайте також

Матеріали по темі