Новини / Трейдинг     02 травня 2020 14:06

Китай не зможе виконати першу фазу нової торгівельної угоди з США

За перші три місяці 2020 року імпорт сільськогосподарської продукції у КНР зі Сполучених Штатів склав $5 млрд

Китай не виконає першу фазу торгівельної угоди з США, яка була підписана президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом і віце-прем’єром Держради КНР Лю Хе у середині січня цього року. Угода передбачає значне збільшення Китаєм закупівель американського продовольства і сільськогосподарської продукції і морепродуктів у 2020-2021 роках.

Як заявив наприкінці квітня колишній головний економіст Міністерства сільського господарства США Джо Глаубер, китайська сторона для виконання зобов’язань повинна значно збільшити закупівлі. Але при цьому він зазначив, що буде удачею, якщо у цьому році вдасться досягти хоча б рівня експорту 2017 року, коли у КНР було продано американського продовольства на $24 млрд. До речі, саме цей рівень визначений в угоді, як базовий.

Читайте: У США обвалилися ціни на агропродукцію

У лютому USDA повідомляло, що за підсумками поточного фінансового року експорт продовольчої продукції до КНР складе приблизно $14 млрд. Тепер було отримано і підтвердження цього прогнозу – у першому кварталі 2020 року експорт склав лише $5 млрд.

За словами Джо Глаубера, за три квартали потрібно значно пожвавити торгівлю між країнами, щоб досягти мети у $36,5 млрд., яка була визначена угодою. Як сказав пан Глаубер, продажі свинини, пшениці, кукурудзи і сорго йдуть дуже повільно. Є вже укладені контракти на постачання у КНР американської сої, але «я не думаю, що ми побачимо багато продажів або поставок до кінця літа», – завершив Джо Глаубер.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про те, що внаслідок коронавірусу фермери США втратять $689 млн.

Джерело: Successful farming

Читайте також